Dnes je pondělí 20. května 2024
a svátek slaví Zbyšek, zítra slaví svátek Monika.

Oddíl žactva - články
26. 1. 2006 - Redakce časopisu Sokol připravila stránky pro děti a juniory
Redakce časopisu Sokol připravila dvojstránku pro děti a mládež. Aby byl časopis dostupný dětem, můžete jej nalézt také na internetových stránkách. Zájemci se mohou také podílet na tvorbě časopisu.

24. 1. 2006 - Oddíl žákyň má svou vlastní stránku!!!
Dobrá zpráva pro žákyně! Váš oddíl už má také svou vlastní stránku. Najdete tam informace o akcích, které již proběhly, ale především o akcích, které nás teprve čekají.

21. 1. 2006 - Královédvorští sokolíci byli úspěšní na župním přeboru v plavání
21. ledna se konal v Trutnově župní přebor v plavání, kterého se zúčastnilo 112 závodníků z devíti sokolských jednot ( DK, Úpice, Police nad Metují, Jaroměř, Česká Skalice, Hronov, Vlkov, Žireč, Červený Kostelec). Naše jednota se 30 závodníky byla opět nejpočetněji zastoupená. Naši závodníci předvedli dobré výkony a získali pro naše barvy 6 zlatých, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí.

11. 1. 2006 - Župní přebor v plavání
Odjezd na župní přebor v plavání je v sobotu, 21. ledna v 8.45 hodin od gymnázia. Zájemci musí mít vpořádku legitimaci a zaplacené příspěvky. Přejeme všem závodníkům, aby se jim dařilo jako v uplynulých letech.

9. 1. 2006 - Ježkov má svou vlastní stránku
Skvělá zpráva pro všechny, které zajímá pobyt v přírodě a vůbec vše, co se šustne kolem našeho tábora na Ježkově!Ježkov má svou vlastní stránku. Hledejte ve složce všestrannost a kdo hledá, ten najde. Dozvíte se, co se děje na Ježkově v zimě i co se bude dít v létě.

9. 1. 2006 - Královédvorská sokolská jednota třetí v republice!
Ke konci roku vyhlašovala tradičně Česká obec sokolská celoroční soutěž nazvanou Sokolské dny v přírodě. Této soutěže se naše jednota pravidelně zúčastňuje a většinou obsazuje přední pozice. Letos nás však čekalo překvapení. P. Špatenková

7. 1. 2006 - Tajný výlet žactva
Na 12. 6. jsme naplánovali tajný výlet žactva. Cílem mělo být Pardubicko a děti se velmi těšily, že pojedou vláčkem. Dvouhodinové zpoždění nám bohužel udělalo čáru přes rozpočet a museli jsme operativně změnit cíl naší cesty.

7. 1. 2006 - Žákyně na Ježkově
28. 4. zorganizovala Dáša výpravu na Ježkov. Děvčata uklidila nepořádek za chatou a potom si poseděla u ohníčku a opekla si svůj první letošní buřtík. Řeč se samozřejmě točila kolem letního tábora, kterého se dívky již nemohly dočkat.

7. 1. 2006 - Zima na Ježkově
29. 12. si udělal Mirek výlet na Ježkov, aby zkontroloval tábořiště. N místě zjistil, že i na Ježkově řádila vichřice. Statný smrk za jehlánkem nevydržel nápor větru a zlomil se. Naštěstí spadl za boudičkami a nic nepoškodil. Při předchozí návštěvě někdy v listopadu jsme zjistili, že nám nezvaní návštěvníci ukradli všechny lavičky okolo ohniště a také celou hromadu dřeva.

7. 1. 2006 - Podzimní den na Ježkově
Podzimní den na Ježkově 29. 10. jsme se sešli na Ježkově, abychom trošku pracovali, ale hlavně, abychom oslavili ukončení Jiříkových studií. Jiřík převzal dary, mezi nimiž nechyběl pas do Afriky a potom jsme se věnovali obžerství, které zahájil poslední opečený špekáček roku 2005. Následovalo několik chodů různých laskomin, mezi kterými všechny zaujal Mirčin ovocný koláč. Uznání sklidil také Jiříkův vlastnoručně vytvořený nepečený dort. Bylo nádherné podzimní počasí, na Ježkově bylo nádherně. Barevné listí na stromech jen zářilo ve svitu slunce. Tak, Ježkove, zase na jaře!