Znak sokola
Dnes je sobota 21. července 2018
a svátek slaví Vítězslav, zítra slaví svátek Magdaléna.

Tělocvičná jednota
SOKOL Dvůr Králové nad Labem
Jste 1244507. návštěvník našich stránek.




--> Vstup na ADMINISTRACI.

©Peca 2002

Odkazy:
Sokol.cz
ČOS
Župa Podkrkonošská

Turistické informační centrum
Královéhradecký kraj
RADIOKING.cz

200001010601
200001010602
200001010603
200001010604
200001010605
200001010606

Oddíl atletiky

Články:

Atletická přípravka (6 - 11 let) - středa - 17 – 18 hodin

atletika (11 - 16 let) - pondělí 17 - 18.30 hodin
- středa 17 - 18 hodin

Trenéři: E. Špatenková, A. Erbenová, V. Hojný

Do oddílu atletiky se mohou přihlásit děvčata a chlapci od 1. třídy. Zaměřujeme se na všestranné rozvíjení pohybových schopností. Snažíme se o rozvoj rychlosti, obratnosti i vytrvalosti. Učíme se běžeckou abecedu, posilujeme, protahujeme se, trénujeme jednotlivé atletické disciplíny, chodíme běhat a hrajeme různé hry. Děti se pravidelně zúčastňují župních přeborů v atletice, přespolním běhu a desetiboji, dále přeborů ČOS v přespolním běhu a v atletice a také krajských přeborů družstev a jednotlivců. Můžete se zúčastnit také dalších akcí pořádaných jednotou – šibřinek, akademií, výletů, vycházek a letních táborů.

Nábor do atletického oddílu zastaven!!!

Přehled akcí, kterých jsme se zúčastnili ve cvičebním roce 2007 - 08

9. 9. - 4. kolo KPD a J staršího žactva - Nová Paka 6 žákyň
12. 9. - 3. kolo mladšího KPD a J žactva - Hradec Králové
13. 9. - 4. kolo KPD a J nejmladšího žactva - Solnice - 10 dětí
19. 9. - 4. kolo KPD a J ml. žactva - Dvůr Králové n. L. - 6 žákyň
18. - 21. 9. EAKG - Brno - 5 žákyň
22. 9. - Krajský přebor ve vícebojích - Hradec Králové - 4 žákyně
22. 9. - župní přebor v přespolním běhu - Nový Hrádek - 5 dětí
27. 9. - vrhačský trojboj- DK - 3 závodnice
10. 11. -župní desetiboj - Dvůr Králové
29. 10. - Helovínská cvičební hodina
31. 10. - Večer s duchy
17. 12 - Vánoční karneval v sokolovně
1. 2. 2008 - Slavnostní akademie ke 145. výročí založení Sokola ve Dvoře Králové n. L.
2. 2. 2008 - Župní přebor v plavání
16. 3. - dětské šibřinky -"Co se děje v trávě?"
29. 3. - Úpická laťka - 4 medaile
4.4. - Jaroměřský klokan - 6 medailí
29. 3. - Přebor ČOS v přespolním běhu - Kolín - bronzová medaile

Co nás čeká a nemine

květen - atletické soustředění na Ježkově

15. 5. - 1. kolo nejml. žactva - DK
17. 5. - 1. kolo st. žactva - Nové Město n. M.
18. 5. - župní přebor v atletice - Náchod

Akce, kterých jsme se účastnili v roce 2007

17. 2. - Župní přebor v plavání

24. 2. - Veřejné atletické závody - Pardubice - 2 žákyně

3. 3. - Šibřinky Na strašidelném hradě

30. 3. - Úpická laťka - Úpice - 3 žákyně

1. 4. - Přebor ČOS v přespolním běhu - Kolín - 2 žákyně, 1 dorostenka a 1 dorostenec

4. 4. - Jaroměřský klokan závod ve skoku do výšky - Jaroměř - 9 žákyň

25. 4. - Zahajovací závody v atletice - DK - 11 žákyň

13. 5. - župní přebor v atletice - Trutnov - 14 závodníků a závodnic

10. 5. - 1. kolo KP nejmladšího žactva - Týniště n. O. - 6 žákyň a 5 žáků

19. 6. - 24. 6. - Olympijské hry dětí a mládeže - Ústí nad Labem
30. 6. - Přebor ČOS ve čtyřboji žactva - Hradec Králové
24. 5. - KPD mladšího žactva II. třídy 2. kolo - Hradec Králové
14. 6. - KPD mladšího žactva II. třídy 3. kolo - Dobruška
30. 5. - KPD mladšího žactva I. třídy 1. kolo - Týniště n. O.
13. 6. - KPD mladšího žactva I. třídy 2. kolo - Dvůr Králové n. L.
20. 5. - KPD staršího žactva 1. kolo - Hradec Králové
27. 5. - KPD staršího žactva 2. kolo - Dvůr Králové n. L.
10. 6. - KPD staršího žactva - 3. kolo - Hradec Králové

Akce, kterých jsme se zúčastnili v roce 2006:

8. 4. – Přebor ČOS v přespolním běhu - Kolín - 3 závodnice a 2 závodníci
11. 5. - 1. kolo KPD ml. žactva II. třídy – Nové Město n. M. - 9 závodnic
13. 5. - župní přebor v atletice - Jaroměř -12 závodnic
18. 5. - 2. kolo KPD ml. žactva II. třídy – Nová Paka - 9 závodnic
21. 5. - 1. kolo KPD st. žactva – Nová Paka 9 závodnic
24. 5. - 1. kolo KPD ml. žactva I. třídy – Týniště n. O. - 7 závodnic
4. 6. - 2. kolo KPD st. žactva – Hradec Králové - 8 závodnic
14. 6. - 3. kolo KPD ml. žactva I. třídy – Dvůr Králové n. L. - 4 závodnice
15. 6. - 3. kolo KPD ml. žactva II. třídy – Týniště n. O. - 8 závodnic
18. 6. - 3. kolo KPD st. žactva – Týniště n. O.
25. 6.- Přebor ČOS v atletickém čtyřboji ml. a st. žactva - Hradec Králové
6. 9. - 4. kolo st. žactva - Dvůr Králové
13. 9. - 4. kolo KPD ml. žactva I. třídy – Hradec Králové
14. 9. - 4. kolo KPD ml. žactva II. třídy – Solnice - 8 žákyň
19. - 21. 9. - Evropské hry mládeže - Brno - 4 žákyně
23. 9. - župní přebor v přespolním běhu - Nový Hrádek - 6 žákyň
7. 10. – KPJ ve vícebojích ml. žactva - Hradec Králové - 1 žákyně
5. 11. - župní přebor v desetiboji - Dvůr Králové
11. 11. - Běh dlouhými záhony - Úpice- 4 žákyně

Naše atletické úspěchy v roce 2005

- Účast A. Šedivé na dětské olympiádě v Brně - získala 6. místo ve skoku dalekém (výkonem 457cm) a podílela se na 6. místě královéhradecké štafety na 4x60m

- Přebor České obce sokolské v atletickém čtyřboji - 2. místo - družstvo starších žákyň ve složení K. Grohová, K. Kuncová, S. Balharová, M. Kudrová, 2. místo - družstvo ml. žákyň ve složení A. Šedivá, M. Hanzlíčková, L. Keilová a V. Havranová, Jednotlivci: 1. K. Grohová, 8. K. Kuncová, 14. S. Balharová, 21. M. Kudrová, 1. A. Šedivá, 8. M. Hanzlíčková, 16. L. Keilová, 22. – 24. V. Havranová

- Krajský víceboj – 2. A. Šedivá, 6. M. Hanzlíčková, 8. V. Havranová

- Krajský přebor mladšího žactva II. třídy - 1. místo družstvo A ve složení M. Hanzlíčková, T. Hloušková, A. Hurdálková, K. Malá, A. Rutrlová a A. Rufferová a 5 . místo družstvo B ve složení D. Hysková, P. Házová, M. Házová, K. Chaloupková, N. Míčková a A. Holubová

- Krajský přebor mladšího žactva I. třídy– 2. místo družstvo ve složení A. Šedivá, M. Pospíšilová, V. Havranová, L. Keilová, M. Uherková, A. Godárová, M. Hanzlíčková, A. Hurdálková, L. Hřivnová ( Sokol Jaroměř) a P. Rychterová

- Krajský přebor mladšího žactva – jednotlivci- A. Šedivá – 1. místo v běhu na 60m, 1. místo ve skoku dalekém, 2. místo v běhu na 60m překážek, A. Godárová – 2. místo ve vrhu koulí, V. Havranová – 3. místo v hodu kriketovým míčkem, A. Šedivá, M. Pospíšilová, V. Havranová a M. Uherková – 1. místo v běhu na 4 x 60m

Přebor České obce sokolské v přespolním běhu – ml. žákyně 9. místo M. Hanzlíčková, st. žákyně 2. místo K. Grohová, juniorky 3. místo A. Šturmová

Další úspěchy jsme slavili také na župních přeborech v přespolním běhu a v atletice.

Seznam atletů odměněných na valné hromadě 22. 2. 2006

Grohová Karolína - za 2. místo na přeboru ČOS v přespolním běhu a za 1. místo na přeboru ČOS v atletickém čtyřboji

Šedivá Andrea - za 1. místo v běhu na 60m, za 2. místo v běhu na 60m překážek, za 1. místo ve skoku dalekém na Krajském přeboru jednotlivců, za 2. místo na přeboru ČOS v atletickém čtyřboji a 2. místo na Krajském víceboji jednotlivců. Andrea Šedivá byla díky svým výkonům vybrána, aby reprezentovala Královéhradecký kraj na 2. dětské letní olympiádě ve skoku dalekém, v běhu na 60m překážek a ve štafetě. Získala výborné 6. místo ve skoku dalekém za výkon 457 cm a podílela se na 6. místě štafety našeho kraje.

Godárová Andrea - za 2. místo ve vrhu koulí na Krajském přeboru jednotlivců

Havranová Veronika - za 3. místo v hodu míčkem na Krajském přeboru jednotlivců

štafeta na 4x60m ve složení -Šedivá, Havranová, Pospíšilová, Uherková - za 1. místo na Krajském přeboru jednotlivců

družstvo mladších žákyň I. stupně ve složení Andrea Šedivá, Michaela Pospíšilová, Michaela Uherková, Magdaléna Hanzlíčková,Veronika Havranová, Lucie Keilová, Andrea Godárová, Aneta Hurdálková, Petra Rychterová a Lucie Hřivnová (Sokol Jaroměř) za získání stříbrných medailí na krajském přeboru družstev

družstvo mladších žákyň II. stupně ve složení Magdaléna Hanzlíčková, Tereza Hloušková , Aneta Hurdálková, Kristýna Malá, Anna Rutrlová a Alena Rufferová za získání zlatých medailí a titulu přebornic kraje na krajském přeboru družstev

družstvo mladších žákyň ve složení Andrea Šedivá, Magdaléna Hanzlíčková, Lucie Keilová a Veronika Havranová za 2. místo na přeboru ČOS v atletickém čtyřboji družstev

družstvo starších žákyň ve složení Karolína Grohová, Kateřina Kuncová, Simona Balharová a Monika Kudrová za 2. místo na přeboru ČOS v atletickém čtyřboji družstev

Blahopřejeme!!!



Index | Fórum | Historie | Rozvrh | Akce | Oddíly všestrannosti | Sportovní oddíly | Rekonstrukce tělocvičny | Kontakt