Dnes je úterý 23. dubna 2024
a svátek slaví Vojtěch, zítra slaví svátek Jiří.

Přebor ČOS v atletickém čtyřboji

2005101901
2005101902
2005101903
2005101904
2005101905
2005101906
2005101907

V neděli 2. 10. se konal v Plzni za velmi nepříznivého počasí přebor České obce sokolské v atletickém čtyřboji. Po celý den poměrně dost pršelo a byla zima, přesto se do Plzně sjely všechny větší sokolské atletické oddíly. Soutěžili zde mladí atleti z Českých Budějovic, Plzně, Opavy, Kolína, Hradce Králové, Nové Paky, Prahy a také čtyři družstva ze Sokola Dvůr Králové.

V této velké konkurenci se naši závodníci a závodnice neztratili a potvrdili solidní úroveň sportu v našem městě.

Mezi 26 staršími žákyněmi kralovala Karolína Grohová, která po loňském těsném stříbru letos vybojovala zlatou medaili a tím i titul přebornice ČOS. I v tomto nepříznivém počasí zaběhla 60m za 8,3s, skočila do dálky 461cm a zaběhla 800m za 2:32,9. Celkem nasbírala ve čtyřboji 2212 bodů. Pěkné bylo i umístění ostatních našich závodnic. Kateřina Kuncová skončila na výborném 8. místě, Simona Balharová, jejíž doménou je spíš gymnastika skončila na 14. místě a Monika Kudrová se umístila 21.

Družstvo starších žákyň ve složení Grohová, Kuncová, Balharová, Kudrová vybojovalo stříbrné medaile a skončilo o pouhých 100 bodů za družstvem Sokola Hradec Králové.

Také v kategorii mladších žákyň se nám dařilo. Zde mezi 37 závodnicemi vybojovala titul přebornice ČOS naše Andrea Šedivá, která zaběhla 600m za 1:59,4 (druhý nejlepší čas) a 60m za 8,6s a celkově získala 1754 bodů. Velmi pěkného umístění dosáhly také ostatní závodnice. Magdaléna Hanzlíčková, přestože byla o dva roky mladší než většina závodnic, se dostala do první desítky. Zlepšila si svůj osobní výkon na 600m na 1:59,7. Lucie Keilová skončila na pěkném 16. místě a Veronika Havranová na 22. – 24. místě. Družstvo ml. žákyň ve složení Šedivá, Havranová, Keilová a Havranová vybojovalo stříbrné medaile a skončilo hned za atletkami z Opavy.

Družstva žáků tvořili chlapci z oddílu florbalu. Mezi staršími žáky nejlépe uspěl Michal Janeček, který skončil na solidním 14. místě. Za povšimnutí stojí jeho výkon ve skoku dalekém. Jeho výkon 502 cm byl 6. nejdelším skokem v závodě.
Dalším chlapcům se tolik nedařilo, David Kytler se umístil na 28., Lukáš Klimeš na 30. a Milan Suško na 34. místě. Družstvo ve složení Janeček, Kytler, Klimeš a Suško skončilo na 6. místě.

Družstvo mladších žáků tvořili chlapci o tři roky mladší než ostatní závodníci, a tak lze říci, že letos byli v Plzni na zkušené. Martin Hospodka skončil na 29., David Kroupa na 37., Jan Baudisch na 39. a Vojtěch Výborný na 40. místě. Družstvo ve složení Hospodka, Kroupa, Baudisch a Výborný obsadilo 10. místo.

S vystoupením našich závodníků a závodnic jsme velmi spokojeni, neboť znovu potvrdili, že se mezi závodníky renomovaných oddílů neztratí, což je pro trenéry vždy příjemné zjištění.

Po úspěchu mladších žákyň 1. stupně, které skončily v krajském přeboru na druhém místě a mladších žákyň 2. stupně, které krajský přebor vyhrály, jsou naše výsledky na přeboru ČOS pěkným zakončením závodní sezóny.