Dnes je pátek 19. dubna 2024
a svátek slaví Rostislav, zítra slaví svátek Marcela.

Sokolové přinesli sletové poselství

200510190201
200510190202
200510190203
200510190204

V pátek 23. 9. v 17 hodin se v Praze v Tyršově domě uskutečnil start sletové štafety. Štafeta složená ze cvičenců Sokola všech věkových kategorií měla během víkendu roznést sletové poselství do sídel všech 42 žup a také do sokolských jednot.

Naše jednota zajišťovala společně se Sokolem Žireč župní odbočku z Jaroměře do Dvora Králové n. L.

Na 17,5 km trase se vystřídalo 50 běžců ze Sokola Dvůr Králové n. L. a 12 běžců ze Sokola Žireč. Hoši z oddílu florbalu měli za úkol odběhnout nejen svůj úsek, ale doběhnout až k sokolovně, kde byl cíl. Skupina běžců se tak neustále rozšiřovala. Příkladem šel mladý náčelník královédvorské jednoty Michal Janeček, který běžel celých 17,5 km. Po celou trasu doprovázela štafetu policejní hlídka a před Žirčí se připojil s autem také Jiří Vítězník, který prostřednictvím megafonu přibližoval přihlížejícím tuto akci. Na posledních úsecích čekaly žákyně a předškolní děti.

Všichni běžci se zhostili úkolu s velkým zaujetím a donesli štafetu přesně na čas. Poslední úsek běžela dvě tříletá děvčátka, která štafetový kolík předala starostovi jednoty Jaromíru Bekovi, který přečetl sletové poselství a prohlásil sletový rok za zahájený.

Autorkou sletového poselství je náčelnice České obce sokolské Jarina Žitná. Poselství je určeno nejen členům Sokola, ale všem lidem dobré vůle. V poselství se říká: „ Neseme poselství XIV. všesokolského sletu – poselství pohybu, radosti a přátelství. Radujme se z krásy světa a přispějme každý svým dílem k lepšímu a čistšímu životu na této zemi. Mějme odvahu stát za svým přesvědčením, že jen poctivým, vzdělaným a pracovitým patří budoucnost.“

Sletová štafeta byla velmi vydařenou akcí. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se na přípravě této ojedinělé akce podíleli a přispěli tak k pěknému zahájení sletového roku.

XIV. všesokolskému sletu zdar!