Dnes je sobota 4. května 2024
a svátek slaví Květoslav, zítra slaví svátek Klaudie.

Jste 16019639. návštěvník našich stránek.

Velká taneční a sportovní show

Sportovní hala ve Strži byla dějištěm společného vystoupení taneční skupiny Angeles dance, gymnastického oddílu Sokola a dětí ze ZUŠ.

Divákům se konečně naskytla možnost shlédnout na domácí půdě pódiové a taneční skladby a eurotýmová vystoupení. Mnohé z předvedených skladeb letos bodovaly na krajských i republikových soutěžích a nyní se mohli tanečníci a cvičenci představit žákům královédvorských škol a veřejnosti. Roztomilé byly nejmenší děti, které tančily na národní písničky a děvčata ve skladbě Spinkej malé medvíďátko. Líbila se skladba Bublinky a Discoakcička v podání dětí, junioři zatančili skladbu The hero, pěkná byla také skladba Superbowl v podání juniorů, dospělí vystoupili se skladbou „Zavěsíme“, která se inspirovala basketbalem, dále ve skladbách Touha a HIP-HOP 2005.

Členky oddílu sportovní gymnastiky královédvorského Sokola se představily v eurotýmových skladbách mladších i starších žákyň a předvedly skoky na trampolínkách. Obzvlášť v podání starších žákyň a dorostenek byly k vidění náročné prvky.

Vrcholem vystoupení byla skladba juniorů Tarantule, se kterou byli úspěšní na mistrovství ČR a budou s ní bojovat na mistrovství světa. Ve večerním vystoupení přibyla ještě skladba dospělých Mystic, s níž postoupili rovněž na MS.

Vystoupení se vydařilo. Ukázalo se, že spolupráce mezi ZUŠ, Sokolem a skupinou Angeles dance je ku prospěchu věci a že i na malém městě můžeme být svědky pěkné sportovní podívané, jakou vystoupení určitě bylo.