Dnes je pátek 19. dubna 2024
a svátek slaví Rostislav, zítra slaví svátek Marcela.

2005120401
2005120402
2005120403
2005120404
2005120405

Liberec 3. 12. 2005, pátý závod
Českého a Žákovského poháru.

Poslední letošní závod se konal v novém gymnastickém sále Tipspor arény v Liberci.
Trojice našich závodníků odjela na tento závod s odhodláním předvést co nejlepší výkony a zajistit si dobré umístění v celkovém hodnocení poháru. Nejlepší předpoklad k tomu měla synchroní dvojice D.Kursa (DK) s T. Psutkou z Olomouce.

Tato kombinovaná dvojice v posledních závodech podávala dobré výkony a zajistila si titul Přeborník ČOS a druhé místo na MR žactva.Navázala tak na dobré výkony naší dvojice Bek - Růcker která v loňském roce obsadila 2. místo v celkovém hodnocení Českého poháru. Tato dvojice spolu letos zaskákala pouze první závod, dalších závodů se K. Růcker nezúčastnil. O.Bek proto v druhém závodě startoval s M. Zalužanským ze Sokola Žižkov a obsadili 3.místo. Po prázdninách ale tato dvojice již neskáče, závodník S. Žižkov zanechal závodění.

Soutěž zahájila kategorie žen ve které naše závodnice P. Rychterová předvedla průměrný výkon který nestačil na postup do destičleného finále v ženách ani žákyních. V kategorii mužů D. Kursa svým výkonem postoupil do žákovského finále a O. Bek po tříměsíční přestávce předvedl dobrý výkon a postoupil do finále Českého poháru. V synchroních dvojicích mužů obdržela naše dvojice v poviné sestavě nejvyšší známku za synchronost, ale ve volné sestavě se dopustil D. Kursa chyby a sestava byla ukončena po pátém skoku. Po dvou sestavách obsadili 4. místo.

Ve večerním finalovém závodě žáků se již nic nezměnilo a David Kursa skončil na 7. místě. Ve finalovém závodě mužů si Ondřej Bek o jedno místo polepšil a skončil na 6. místě. Synchroní dvojice D. Kursa - T. Psutka i přes dobrý výkon ve finále již své postavení nezlepšila.

Umístění našich závodníků:

• 29. M. Vinařová

• žáci

• 8. D. Kursa

• Kompletní výsledky všech závodů je možné si prohlédnout na http://trampoliny.cstv.cz.

Celkem je možné hodnotit vystoupení našich závodníků kteří se zúčastnili ČP a MR
    i dalších kteří startovali v jiných závodech jako dobré, vzhledem k nářadí na kterém máme možnost trenovat. Některé závodníky potkaly během roku zdravotní problémy, někteří se nevěnovali dostatečně treninku. Všechny tyto nedostatky mají možnost členové našeho oddílu odstranit a nacvičit nové prvky nebo sestavy do konce března kdy začíná nový ročník Českého poháru.