Dnes je pondělí 6. května 2024
a svátek slaví Radoslav, zítra slaví svátek Stanislav.

2006010601
2006010602
2006010603
2006010604
2006010605
2006010606

Vzhůru do Afriky!

Tak už je to jasné, letošní tábor na Ježkově prožijeme v Africe. Na zimní setkání ježkovských táborníků se dostavil sám velký cestovatel Dr. Emil Holub, aby nás pozval na svou letní výpravu nazvanou "Expedice Afrika".

Jeho řeč byla tak úžasná, že ji zde zveřejňujeme doslovně:

Ctěné publikum!

Dovolte, abych se představil, jméno mé jest Emil Holub a v létě Páně 2006 hodlám uspořádati výpravu do nitra černého kontinentu, prozkoumati oblasti dosud nezbadané - od diamantových polí jihoafrických k velkým jezerům africkým.

Za účelem tímto přišel jsem mezi Vás, verbovati dobrovolce, jenž mají dostatek odvahy a zmužilosti, aby se vypravili se mnou. Je však třeba si uvědomiti, že cestou nás čekají mnohá nebezpečenství - líté šelmy, lstní a ukrutní domorodcové a neméně kruté choroby tropické. Je tedy každému třeba řádně se vystrojiti i vyzbrojiti.

Prve však než vyrazíme na cestu, je nutno utkat se s nepřítelem nejzáludnějším - s úředníky. Abychom pronikli na kontinent africký, opatřil jsem pro každého účastníka zvací dopis sira Jamese Rawlinsona, guvernéra provincie Kwa - Zulu Natal a dobrozdání Jeho Excelence Emina paši, vyslance padišaha egyptského v kraji velkých jezer. S těmito doporučeními se nám jistě podaří překonat všechny překážky.

Očekávám Vás tedy dne 15. července L. P. 2006 v přístavu, jenž se zove Ježkov, odkud vyrazíme do nitra africké divočiny. Naším heslem budiž:

"Vzhůru do Afriky, nebudeme se báti šelem ni lidožravců!!!"