Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Historie oddílu skoků na trampolíně

Za počátek skoků na trampolíně je možno považovat rok 1972 kdy do odboru ZRTV byla přidělena trampolína. Utvořila se zde parta nadšenců o toto sportovní odvětví a v roce 1973 jsme se zúčastnili tělovýchovných slavností se skladbou na trampolíně. Veřejné vystoupení bylo ve Dvoře Králové a v Přerově. Těchto vystoupení se zúčastnili: Zdeněk Doležal, Otto Rauch, Vladimír Pivec, Jaroslav Větvička, Karel Raich, Josef Jiráček, Josef Vlačiha, Jaromír Bek, Jiří Lár, Miroslav Sychra.

V několika dalších letech pokračovala tato činost jednou týdně. V oddíle se vystřídala řada zájemců o tento sport a někteří již dosáhli dobrých výkonů.
Pro nedostatek času cvičitelů tento oddíl jako samostatný skončil. Dále byla trampolína zařazována v jednotlivých oddílech všestranosti.

V roce 1998 se 3 naši žáci (T. Rychtera, O. Bek a B. Neumann) zúčastnili otevřeného závodu ve skocích na trampolíně v Praze na Žižkově. V říjnu téhož roku závodů v Olomouci a koncem roku Přeboru České republiky v Novém Boru.

Od roku 1999 je oddíl registrován u ČGF a pravidelně se zúčastňuje závodů Českého poháru a Mistrovství ČR žactva v roce 2004 i MČR družstev a v roce 2005
i MČR seniorů a juniorů.

200601150101