Dnes je středa 24. dubna 2024
a svátek slaví Jiří, zítra slaví svátek Marek.

Krajský přebor družstev staršího žactva zahájen

Výsledky krajského přeboru ke stažení (XLS)

V neděli 21. 5. odjelo družstvo starších žákyň do Nové Paky, kde se konalo 1. kolo krajského přeboru staršího žactva.

Situace byla ztížena tím, že některá děvčata se vrátila v sobotu v noci z MČR v show dance, kde vybojovala s taneční skupinou Angeles dance group bronzové medaile.

Družstvo v 1. kole tvořily Míša Pospíšilová, Andrejka Šedivá, Majda Hanzlíčková, Andrejka Godárová, Terka Táboříková a společně s našimi dívkami bojovaly Anetka Nechanická, Ivetka Červená, Lucka Hřivnová a Bára Šubrtová ze Sokola Jaroměř.

Počasí nám příliš nepřálo, bylo zataženo, poměrně velká zima, hrozil déšť. Přesto se naše děvčata neztratila.

Ve vrhu koulí soutěžily L. Hřivnová (7,23 m), A. Godárová (6,79 m) a T. Táboříková (5,99 m). Jeden bod získala Lucka, kterou od finále dělila dvě místa, Andrejka skončila hned za ní.

V běhu na 60 m doběhla A. Šedivá na 2. - 3. místě s časem 8,7 s a M. Pospíšilová na 11. místě s časem 9,3 s. Andrejka doběhla ve finále A na 4. místě s časem 9,0 s a Míša ve finále B na 3. místě s časem 9,1 s.

Ve skoku dalekém bodovaly dvě naše závodnice, které se dostaly do finále. A. Šedivá skončila 5. s výkonem 419 cm, M. Hanzlíčková 7. s výkonem 401 cm a A. Nechanická 12. s výkonem 364 cm.

K běhu na 100 m překážek nastoupila jaroměřská B. Šubrtová, která v této disciplíně nenašla přemožitelku a s časem 18,3 s připsala našemu družstvu 11 bodů.

Ve skoku do výšky jsme měli dvě zástupkyně, M. Pospíšilovou a L. Hřivnovou. Lucka skočila 120 cm a skončila na 13. - 14. místě. Míša se výkonem 135 cm zařadila na pěkné 6. místo.

V hodu diskem soutěžily A. Godárová a T. Táboříková. Dlužno říci, že obě držely disk prvně v ruce. Obě napoprvé hodily 10,60 m a dohromady připsaly našemu družstvu 11 bodů.

V běhu na 1500 m soutěžila pouze I. Červená, která doběhla s časem 6:01,6 na solidním 6. místě.

K hodu oštěpem nastoupily B. Šubrtová a I. Červená. Báru dělilo od finále jedno místo a skončila s výkonem 16,80 m na 9. místě, Iveta skončila s výkonem 11,17 m na 14. místě.

K běhu na 150 m nastoupily tři naše závodnice. M. Hanzlíčková, ač o tři roky mladší než některé soupeřky, podala vynikající výkon a vybojovala časem 22,6 s výborné 6. - 8. místo, A. Nechanická skončila s časem 23,8 s na 15. - 16. místě a A. Godárová s časem 26,7 s na 20. místě.

Závěr patřil štafetě na 3 x 300 m. K tomuto závodu nastoupily dvě naše štafety. Dvorská štafeta ve složení Šedivá, Pospíšilová, Hanzlíčková se držela po celou dobu na druhé až třetí pozici a udržela ji až do konce. Její čas byl 2:33,9. Jaroměřská štafeta ve složení Hřivnová, Nechanická, Šubrtová skončila s časem 2:44,7 na 6.
místě.

V celkovém hodnocení skončilo naše družstvo mezi šesti družstvy na pěkném 4. místě se 71 body (družstvo TJ Dvůr Králové n. L. bylo 5. s 38,5 body).

Děkuji všem děvčatům za předvedené výkony a přeji hodně úspěchů ve 2. kole, které se bude konat 4. 6. v Hradci Králové.