Dnes je pátek 19. dubna 2024
a svátek slaví Rostislav, zítra slaví svátek Marcela.

Foto - ./pict/2006/05/

Předsletové vystoupení na Novém Hrádku

V sobotu 20. 5. vystupovali naši cvičenci v pěti sletových skladbách na předsletovém vystoupení v Novém Hrádku.

Počasí bylo spíše chladné, ale nepršelo, což byla pro nás výhra, neboť jsme poprvé opustili tělocvičny a vystupovali pod širým nebem. Obzvlášť Plaváčky informace o cvičení venku dost zaskočila. Ještě víc je dorazilo, že budou v té zimě cvičit ve sletových trenýrkách a tričku, a to i když bude pršet.

Dopoledne probíhaly zkoušky, které jsme úspěšně zvládli, jen Věrná garda přetahovala svoji zkoušku o 15 minut. Volno využili cvičenci různě. Dospělí posedávali u stánku a občerstvovali se, děti se po svačině rozprchly po louce a hrály bojové hry na vyzvědače.

Před 13 hodinou se začali cvičenci řadit k nástupu a ve 13 hodin všichni cvičenci napochodovali na cvičiště. Diváků bylo opravdu hodně. Po naší hymně přivítala přítomné sestra Lída Martínková, svoji zdravici přednesli starosta Nového Hrádku a starosta župy Podkrkonošské bratr Čepelka.

Jako první vystoupily ženy se skladbou To všechno přines čas. Cvičení se jim povedlo, sukně ve větru vlály a vypadalo to moc pěkně.

Další přišli na plochu Plaváčci se svou skladbou Kdo si hraje, nezlobí. Děti malinko rozhodilo, že značky nebyly pořádně vidět, ale poradily si a diváci je odměnili potleskem. Zvláštní pochvalu si zaslouží Káťa Tomková, která tuto skladbu naposledy cvičila v září minulého roku. Svoji úlohu náhradníka zvládla jedinečně.

Po Plaváčcích přišel na řadu Výlet s aerobikem, cvičení mužů a žen na step bedýnkách. Také jim se vystoupení povedlo. Zde se obzvlášť vyznamenala Jitka, která odcvičila v rozbitých brýlích a navíc s rozvázanou botou. Vždy trefila na své místo a na šněrovadlo si nešlápla...

Po aerobiku se představila skladba Voda, ve které cvičí dorostenky a mladší ženy, žactvo ASPV se skladbou Pod vodou, mladší žactvo se skladbou Počítadla a dospělí ASPV se skladbou Pohoda.

Následovalo cvičení Věrné gardy ve skladbě Ta naše písnička česká. Zde cvičili v celku Náchoda dva naši zástupci, sestra Doležalová a bratr Krys.

Mladší žákyně si poprvé zacvičily svoji skladbu Rozkvetlá louka. Při zkoušce se musely narychlo secvičit s dalšími třemi celky. Povedlo se jim to a zacvičily výborně.

Jako poslední vystoupili muži se skladbou Chlapáci II. Jejich skladba se líbila a byla výborným zakončením tohoto předsletového vystoupení.

Všem cvičencům děkujeme za perfektní cvičení a těšíme se na regionální slet v Kradci Králové, který se koná již tuto neděli, 28. 5. od 14 hodin na sokolském stadionu.