Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024
a svátek slaví Marek, zítra slaví svátek Oto.

Krajský slet v Pardubicích

35 našich cvičenců (Korálky, Plaváčci, Aerobik, Hašlerky) přijelo vystupovat na Krajský slet v Pardubicích.

Tentokrát jsme všichni cestovali vlakem, a tak bylo veselo. Obzvlášť Plaváčky nešlo přeslechnout. Cesta proběhla rychle, Lucka nás průběžně informovala, co kde vidíme, nesměli jsme přehlédnout její rodný panelák se zelenými vršky. Janička to však neviděla a byla dost nešťastná.

Pak už se vlak přihnal na nádraží a my jsme měli opravdu malou chvilinku na přesun k autobusu. Pavlína kmitala pro lístky, ostatní spěchali na zastávku a Jiřík stál mezi nádražím a zastávkou coby styčný bod, aby se jízdenky dostali včas na určené místo. Na zastávce už stálo poměrně dost lidí, a tak jsme kapku znervózněli.

Přijel autobus, ve kterém už sedělo dost lidí a my jsme se začali lisovat dovnitř. Povedlo se nám nacpat všechny do autobusu. Bylo to zajímavé, každý stál maximálně na jedné noze, a to ještě ne své. Lucka nás uklidňovala, že to je tady normální a ať se nebojíme, že v průběhu cesty ještě jistě někdo přistoupí. Žehnala bohu, že ve Dvoře není MHD, za což jsme ji hromadně okřikli, protože autobus Město DK občanům známe všichni.

Na dalších zastávkách se opravdu drásali dovnitř další cestující, a co horšího, jiní se zase snažili vydrápat z autobusu ven. Cesta opravdu neměla chybu a všichni jsme byli rádi, že jsme u cíle.

Na atletickém stadionu právě cvičila Rozkvetlá louka. Obhlédli jsme situaci a zjistili jsme, že šatny jsou na opačné straně, pro nás z ruky. Zabrali jsme jedinou lavičku, která tu byla (dokonce zastřešená jakousi plachtou) a povýšili ji na svoji šatnu. Maminky z Korálků se pustily za asistence Aerobiku do nafukování gymbalů, protože už měla každou chvíli začít zkouška.

Přiběhla cvičitelka Jára z Úpice, že jí chybí dvě děti do korálků, jestli jí nějaké nepůjčíme. Vybrali jsme ty nejmenší, Káťu Tomíčkovou a Janičku Vobořilovou a půjčili je do úpického celku. Evička cvičila tentokrát v náchodském celku a v našem celku cvičily místo Andrejky s Nikolasem Dáša s Májou. Zkoušky proběhly lépe než v Hradci, hlavně za sucha.

Další nastoupili ke zkoušce Plaváčci. Jejich zkouška byla bez problémů a děti si mohli jít řádit ke stromu, který přijaly za svůj.

Na zkoušce Výletu s aerobikem nás všech osm náhradníků Jitka upíchla do různých čtverců. Nejprve jsme si zkoušeli, jak budeme sedět na stepech a koukat na historická kola. Musím říct, že to nám šlo od začátku fatk dobře a nedělali jsme v tom chyby. Zkoušku cvičení jsme zvládli také, jen Lucka si dělala hlavu, že je v první řadě a její adoptivní čtverec to nemá nacvičené stejně s námi a vypadá to, jako když to vrtá právě Lucka. Naštěstí to po zkoušce projely s Dášou a Lucka se pro pardubický slet naučila úpravy adoptivního celku... Po aerobiku čekaly zkoušky ještě na Věrnou gardu.

Po zkouškách jsme zašli na občerstvení, abychom přišli na jiné myšlenky. Je pravda, že u opečené klobásky a kýty jsme na ně opravdu přišli, mňam. A to se s námi přišla družit sestra z nasavrckého Sokola, který pro dnešek adoptoval Pavlínu. Přinesla nám ochutnat nasavrckou medovinu.

Přiblížila se 13. hodina a tak jsme se pomalu začali chystat na vystoupení. Zjistili jsme, že maminky z Korálků, které cvičí i Výlet s aerobikem si opět musí chtě nechtě obléknout aerobický dres pod korálkovský. Vyžehlené červené kalhoty musely srulovat pod kraťasy. Lucka jako dvorní kadřnice Plaváčků si opět otevřela salón a zaplétala holkám krásné culíčky. Nakonec jsme se stilhi kupodivu všichni včas obléknout a připravit a už tu byl začátek. Slavnotní nástup a zahájení a už se začaly střídat na ploše jednotlivé skladby.

Jako čtvrtí vystoupili Plaváčci, celkem jich bylo na ploše 180. Vystoupení se našim Plaváčkům moc povedlo, diváci jim hodně tleskali. Po cvičení jsme museli hodně spěchat, protože čtyři naši Plaváčci se museli rychle změnit na Korálky. Stihli jsme to, sláva a maraton pokračoval. Vystoupení Korálků se také líbilo, myslím, že se nám to podlo lépe než v Hradci. A z Korálků opět rychlý přesun k bráně borců, maminky svlékly vrchní vrstvu a rychle se zařadily do aerobiku. Na ploše zatím cvičila Věrná garda. Také jim se cvičení podařilo. Na ploše vystřídal gardu aerobik. Před cvičením aerobiku předvedli své umění členové Klubu historických kol. Pak už se stadionem ozýval Jožin z bažin. Vysvitlo sluníčko a udělalo se nám v šusťácích docela teplo. Diváci nám tleskali, cvičení jsme si užili, i když vlstní čtverec je vlastní čtverec...

Po cvičení nastala další strhující část odpoledne - snaha stihnout vlak. Balení proběhlo díky maminkám z Plaváčků skvěle, skoro všichni Plaváčci i Korálky byli rozebráni a dokonce i objemná zavazadla jsme poslali auty. Cesta autobusem nebyla tak drastická jako ráno, ale vydýchaný vzduch a napětí, jestli stihneme vlak, také stály za to.