Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024
a svátek slaví Marek, zítra slaví svátek Oto.

Foto - ./pict/2006/07/

TÁBOR NA JEŽKOVĚ ZAČAL !!!

V sobotu začal již 14. tábor královédvorského Sokola na Ježkově u Doubravice. Na slavnostním nástupu byla vztyčena za zvuků státní hymny sokolská vlajka. První cesta táborníků vedla do Doubravice k budově bývalé školy, kde se poklonili památce zakladatele tábora Karla Ježka, který byl za 2. světové války popraven nacisty ( minulou neděli, 9. 7. jsme si připomněli již 64. výročí této smutné události)
Letos na něm tráví prázdniny 50 dětí ve věku od 6 do 17 let.

Táborem bude děti provázet nová etapová hra Expedice Afrika, aneb po stopách Dr. Emila Holuba. Dr. Holub měl sice čekat na členy expedice již v přístavu, ale nakonec se rozhodl, že vyrazí napřed. Zapomněl si však tropickou helmu a pušku. Děti mají za úkol jít po stopách Dr. Holuba, po cestě překonávat nástrahy afrického kontinentu a donést svému veliteli zapomenuté věci.
Etapovou hru vytvořil J. Hotový, který Dr. Holuba představuje. Hrou provází P. Tomek.

V sobotu čekal na děti „Zázrak bílého muže“, kdy přiletělo letadlo a shodilo táborníkům bonbóny (děti soutěžily, kdo nasbírá nejvíce bonbónů – a podle výsledků si mohla potom družstva vybírat barvu trička). V neděli dostaly děti trička s nápisem Expedice Afrika a mohly si je dotvořit pomocí SAVA. Trička se všem podařila a budou nádhernou rekvizitou pro následující dny. Dnes čekala na děti první etapa Pod názvem Potíže s úřady. Družstva hledala podle mapy stanoviště úřadů a získávala razítka k povolení pobytu v Africe. Odměnou jim byl originální pas, který je bude provázet po celou cestu. Večer čekala na všechny noční etapa „Sběr diamantů“.

Počasí nám zatím přeje, pro děti jsou připraveny různé sportovní a zálesácké hry a soutěže, budou se učit zálesáckým dovednostem a také první pomoci. Všichni očekávají den, kdy se sejdou s Dr. Holubem.