Dnes je pátek 29. března 2024
a svátek slaví Taťiána, zítra slaví svátek Arnošt.

Foto - ./pict/2006/10/

Slavnostní zhodnocení XIV. všesokolského sletu

V pátek 27. 10. uspořádala ČOS v Tyršově domě v Praze Slavnostní zhodnocení XIV. všesokolského sletu, na kterém ocenila 150 činovníků a cvičitelů ze sokolských žup a ústředí ČOS.

Ze župy Podkrkonošské-Jiráskovy se slavnosti zúčastnili Ing. Martin Just (Úpice), L. Martínková (Nový Hrádek), R. Rubáčková (Police n. M.), L. Rückerová (Úpice) a P. Špatenková (Dvůr Králové n. L.).

Slavnostní setkání bylo zahájeno v atriu ČOS, kde přítomné přivítal starosta ČOS Doc., Ing. J. Bernard. Vzdělavatel J. Sobota pohovořil o podílu sokolstva na vzniku Československa v roce 1918. Vyzdvihl úlohu sokolů při budování republiky a také připomněl oběti, které sokolové přinesli za 2. světové války.

Zástupci Bojovníků za svobodu pozdravili shromáždění a poté odhalili pomníček - kámen z koncentračního tábora Mauthausen, který darovali Bojovníci za svobodu ČOS, jako připomínku strašného utrpení sokolů v kamenolomu a na schodech smrti v tomto koncentračním táboře.

Květiny byly položeny u všech památníků na nádvoří Tyršova domu, které připomínají památku sokolů, obětí 1., 2. i 3. odboje.

V další části programu převzali pracovníci sokolských žup a ČOS pamětní medaile a plakety za práci pro XIV. všesokolský slet.

Po slavnostním aktu mohli účastníci shlédnout projekci filmů ze XIV. všesokolského sletu a absolvovat prohlídku Tyršova domu, která byla zakončena na střeše Tyršova domu, odkud se naskýtá nádherný rozhled na Prahu.

Členové župy Podkrkonošské se definitivně rozloučí se XIV. všesokolským sletem ve středu 29. 11., kdy se bude konat v Úpici slavnostní zakončení XIV. všesokolského sletu.

Foto - ./pict/2006/10/ Foto - ./pict/2006/10/ Foto - ./pict/2006/10/ Foto - ./pict/2006/10/ Foto - ./pict/2006/10/ Foto - ./pict/2006/10/