Dnes je pátek 3. května 2024
a svátek slaví Alexej, zítra slaví svátek Květoslav.

Sokolský sraz v Kuksu

V úterý 8. 5. uspořádaly jednoty Sokol Žireč a Kuks ve spolupráci se župou Podkrkonošskou návštěvu kláštera Kuks. Odpoledne pak položení kytice k pomníku obětí pochodu smrti v roce 1945 v Choustníkově Hradišti.

Nás jedenáct cvičenek z oddílu žen chtělo jet na kolech. Počasí však bylo proměnlivé, a tak jsme daly přednost autobusu.

Setkání se zúčastnilo celkem 120 sokolů z celé župy. V klášteře byla zajištěna prohlídka s průvodcem. Ve 14 hodin byla položena kytice u pomníku v Choustníkově Hradišti.

Zpět do Dvora Králové jsme se vydaly přes Betlém. Cestou nás v lese nad letištěm zastihla průtrž mračen a bouřka.

Nejsme z cukru, ze soli, Sokola nohy nebolí.
Pěkně jsme se prošly, domů večer došly.
V hospůdce se stavily, abychom se napily.