Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

5. závod Českého a Žákovského poháru
Praha Žižkov 24. 11. 2007

Poslední závod Českého a Žákovského poháru ve skocích na trampolíně v tomto roce se konal v sokolovně Praha Žižkov. Do Prahy se sjela velká konkurence hlavně v kategorii žen 38 závodnic a synchronních dvojicích žen 18 dvojic.

Našemu oddílu se povedlo sehnat i druhého rozhodčího, tak se závodu mohly zúčastnit tři závodnice a to Leona Teichmanová, Markéta Vinařová a Petra Rychterová. Po povinných a volných sestavách v jednotlivcích se Leona po nepovedené povinné sestavě, kdy šestý skok skočila v jiném provedení, umístila na 34 místě v ženách a na 25 místě v žákyních, což ji neumožnilo pokračovat do finále. Markéta si svým umístěním 15 a 6 zajistila finálovou účast v žákyních, kde poté skončila na 8 místě. Petra po základní části celkově 9 a 4, takže se probojovala do obou finálových závodů a to jak v žákyních, tak v ženách. V žákyních udržela pomyslnou bramborovou medaili a v ženách se posunula na 8. místo.

Závod pokračoval synchronními dvojicemi, kde jsme měli zastoupení Teichmanová - Vinařová. V rozřazovacím závodě doskákaly na 8 místě a tím byla finálová účast jistá. Ve finále si svou sestavou nakonec vyskákaly 7. místo.

Konečné pořadí Českého a Žákovského poháru za rok 2007:

Český a Žákovský pohár je celoroční nejvyšší soutěž skokanů na trampolíně v České republice. Náš oddíl patří mezi devět stálých účastníků těchto závodů. Český pohár je soutěž kde mohou startovat závodníci od 8 let. Je rozdělena na kategorií muži a ženy v jednotlivcích i synchronních dvojicích. V každém závodě se skáčí dvě sestavy, povinná a volná. Po odskákání všech závodníků v kategorii jednotlivců postupuje prvních 10 závodníků do finále Českého poháru mužů nebo žen a prvních 10 žáků a žákyň do finále Žákovského poháru. Synchronní dvojice se na žactvo a dospělé nedělí. Proto jsou výsledky našich závodnic uváděny v obou kategoriích. Do celkového pořadí se započítávají 3 nejlepší výsledky z pěti závodů. V letošním roce se tyto závody konaly v Odolené Vodě, Liberci, Rožnově pod Radhoštěm a dvakrát v Praze.

Z našeho oddílu se zúčastnily tyto závodnice: Veronika Sabovová 1 závod, Leona Teichmanová 2 závody, Markéta Vinařová 3 závody a Petra Rychterová 5 závodů. Vzhledem k pravidlu že při účasti jednoho rozhodčího z oddílu smí za oddíl startovat pouze dvě závodnice se naše děvčata střídala. Pouze v posledním pátém závodě, kterého se zúčastnil i náš druhý rozhodčí, mohly nastoupit tři závodnice.

Český pohár - ženy:

• 10. místo - P. Rychterová

• 27. místo - M. Vinařová

• 45. místo - L. Teichmanová

• 61. místo - V. Sabovová

• z 62 závodnic

Žákovský pohár - žákyně:

• 6. místo - P. Rychterová

• 15. místo - M. Vinařová

• 36. místo - L. Teichmanová

• 43. místo - V. Sabovová

• z 44 závodnic

Kompletní výsledková listina bude přidána později.