Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Sallam aleikum!

Ve jménu Boha Všeslitovného, volám vás, ó děti pouště. Poslyšte, co pravím já, Velký Muftí káhirský. Doneslo se našemu sluchu, že vládce všech věřících, veliký chalífa bagdádský, Hárún ar-Rašíd, hodlá za svoji choť pojmouti dceru našeho nejmilostivějšího vladaře, krásnou princeznu Šeherezád.

Sedmý den před sedmým úplňkem následujícího roku se velká karavana vydá na cestu, aby princeznu doprovodila. Pročež sedlejte koně a velbloudy, přichystejte bohaté dary a zavazadla na dlouhou cestu. Poputujeme pouští i horami, po moři se Sindibádem námořníkem a možná, že mocní džinové nás ponesou povětřím na létajícím koberci.

Nezapomeňte tedy, sedmý den před sedmým úplňkem vyráží karavana na cestu!!!