Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Foto - ./pict/2008/01/

Vánoční štrůdl,
poslední závod letošního roku ve skocích na trampolíně

Tradičním ukončením sezony skokanů na trampolíně je Vánoční štrůdl který pořádá oddíl skoků na trampolíně Praha-Petřiny. Letos tento oddíl přešel do Sokola Kampa a tak se tento závod konal v Tyršově domě. Sjelo se sem početné pole závodníků z většiny oddílů z Čech.

Skokané závodí ve třech smýšených kategoriích jednotlivců a smýšeném synchronu. Nejmladší kategorie do 9. let skáče pětiprvkové sestavy. I u dalších kategorií není účast nijak omezena a může se zde zúčastnit každý kdo chce vyzkoušet atmosféru závodu. Z našeho oddílu se svého prvního závodu v nejmenší kategorii do 9. let zúčastnila Pavlína Hofmanová a v juniorech 10 - 16 let ostřílené závodnice Petra Rychterová a Markéta Vinařová. Další naši přihlášení závodníci se z různých důvodů nezúčastnili.

Po dopolední rozeskákání začal závod v pětiprvkových sestavách ve kterém nastoupilo 14 dívek a chlapců. Po zaskákání dvou volných sestav postoupilo deset nejlepších do následujícího finále, do kterého se probojovala i naše Pavlína. I finálovou sestavu zaskákala dobře a obsadila 7. místo.

V nejsilněji obsazené kategorii juniorů, 24 účastníků, se obě naše závodnice probojovaly do finále.

V kategorii 17 let a více jsme neměli závodníka.

Ve smíšených synchronních dvojicích nastoupila naše P. Rychterová společně se závodníkem z Odolene Vody. Přesto že tato dvojice spolu netrénovala nebyl výkon špatný. Menší zaváhání v první setavě si vynahradili třetí nejlepší druhou setavou a postupem do finále na 3. místě.

V podvečer začalo finále všech kategorií. V něm naše dvě závodnice předvedly opět dobrý výkon a své postavení si udržely. Petra Rychterová na třetím místě, jako první z děvčat, za závodníky z Prahy-Žižkova a Sokola Kampa. Markéta Vinařová skončila na 8. místě.

Ve finále synchronnů si dvojice Dvora a Odolené Vody své postavení neudržela, partner Petry sestavu nedokončil a obsadila celkové 7. místo.

Tímto závodem skončila letošní sezona skoků na trampolíně a členové oddílu mají do března příštího roku čas na nácvik nových prvků i sestav.