Dnes je neděle 28. dubna 2024
a svátek slaví Vlastislav, zítra slaví svátek Robert.

Setkání Sokolů župy Podkrkonošské
ve Vlkově 8. 5. 2008

V sobotu ráno se sešla skupinka tří žáků a dvou cvičitelů před naší tělocvičnou k výletu do Vlkova. Jako dopravní prostředek jsme zvolili kola. K cestě jsme využívali cyklotrasy a vedlejší silnice. Zhruba po hodině a půl jsme dorazili do cíle. Po krátkém odpočinku jsme se zúčastnili kladení věnců k památníku obětem války před místní školou. Dále jsme si prohlédli starou třídu a tělocvičnu ze které místní občané chtějí udělat muzeum. Žáky prohlídka zaujala. Posezení ve starých lavicích, staré mapy Rakousko-Uherska a Československé republiky z roku 1918 a viděli v jaké tělocvičně a na jakém nářadí se cvičilo. Poté následovala prohlídka nové tělocvičny a dětského hřiště na návsi.

Další zastávkou byl Josefov kde jme měli možnost návštěvy vojenského muzea a pevnosti. Po prohlídce a krátkém odpočinku jsme nasedli na kola a vydali se opět po Labské cyklotrase přes Heřmanice a Kuks domů kam jsme po najetých 50 kilometrech v pořádku dojeli.