Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

SOKOLSKÉ ATLETKY SBÍRAJÍ ÚSPĚCHY

• Kompletní výsledky (PDF)

• Třetí zářijový týden byl pro atletky Sokola Dvůr Králové n. L. velmi náročný. Čekaly na ně hned troje závody.

Krajský přebor družstev a jednotlivců nejmladšího žactva

Nejprve se v úterý 16. 9. konalo finálové kolo krajského přeboru nejmladšího žactva. Družstvo našich žákyň přijelo do Hradce Králové bojovat o zlaté medaile a krajský přebornický titul. Děvčatům se i přes nepřízeň počasí velmi dařilo. Družstvo ve složení Zuzana Vítková, Dominika Hysková, Kateřina Holubová, Anna Kränková, Vanesa Godárová a Eva Špatenková vybojovalo titul přebornic Královéhradeckého kraje. Z. Vítková navíc vybojovala čtyři zlaté medaile v individuální soutěži. Zlato získala za skok daleký (výkon 429 cm), 60 m (výkon 9,2 s), a 600 m (výkon 2:03,9) a stala se se ziskem 1539 bodů krajskou přebornicí ve víceboji. D. Hysková vyhrála hod kriketovým míčkem (výkon 35,77 m) a byla třetí ve víceboji ziskem 1353 bodů. K. Holubová přidala k tomuto skvělému výsledku stříbro za hod (výkon 35,54 m) a čtvrté místo ve víceboji.

Evropské atletické hry mládeže v Brně

Z Hradce Králové pokračovaly úspěšné malé atletky společně se svými staršími kolegyněmi do Brna na 3. ročník EUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES (Evropské atletické hry mládeže). Tohoto ojedinělého atletického projektu pro mládež, který přináší zajímavou konfrontaci výkonů dětí ve věku jedenácti až patnácti let a bezesporu patří k největším v Evropě, se letos zúčastnilo 900 závodníků ze 12 států Evropy.

Mezi závodníky, kteří po dva dny měřili své síly v různých disciplínách, bylo také 7 závodnic ze Sokola Dvůr Králové n. L. I přes značnou nepřízeň počasí, kdy ve středu teploměr neukázal více než 12° C a ve čtvrtek 13° C, podávali závodníci skvělé výkony a padlo devatenáct rekordů her. Také naše závodnice se představily v dobrém světle, když se jim podařilo vydobýt pro Sokol Dvůr Králové n. L. tři medaile. Karolína Chaloupková, roč. 1996 nejprve vybojovala stříbrnou medaili za skok vysoký (131 cm) a poté přidala bronz za hod kriketovým míčkem (46, 36 m), když z kvalifikace postoupila na sedmém místě. Zuzana Vítková přidala bronz za skok vysoký (124 cm). Také ostatní závodnice předváděly výborné výsledky. Dominika Hysková vybojovala v hodu kriketovým míčkem mezi 36 závodnicemi výborné 5. místo v osobním rekordu 41,11 m, Kateřina Holubová se ve stejné disciplíně probojovala do finále a zlepšením svého maxima na 38,87 m získala 8. místo. Z. Vítkové se podařilo postoupit v běhu na 60 m do finále B a skončila mezi 85 závodnicemi na 16. místě. Ve skoku dalekém skončila mezi 69 závodnicemi na 15. místě. Není bez zajímavosti, že kdyby se jí podařilo zopakovat výkon z úterního krajského přeboru, patřila by jí stříbrná medaile. Magdaléna Hanzlíčková, bronzová v kriketovém míčku z 1. ročníku EAKG, postoupila do finále hodu oštěpem. Výkonem 28,16 m obsadila solidní 6. místo. Andrea Šedivá se dostala dvakrát do první desítky. Ve výšce skončila 8. (146 cm), ve vrhu koulí 9. (9,74 m) a v oštěpu 11. (25,99 m). Anna Rutrlová získala 8. místo ve skoku vysokém (131 cm). Vystoupení našich závodnic bylo velmi úspěšné a ceníme si jejich výkonů o to více, když si uvědomíme, v jakých podmínkách se závod konal.

Krajský přebor žactva ve vícebojích

V sobotu se zúčastnily čtyři naše závodnice ještě krajského přeboru ve vícebojích. Také zde podávaly závodnice skvělé výkony. Andrea Šedivá se stala ziskem 3483 bodů krajskou přebornicí v sedmiboji. Mezi výkony, které stojí za pozornost, patří hod oštěpem – 29,10 m, vrh koulí 10,13 m a skok vysoký 149 cm. Magdaléna Hanzlíčková vybojovala bronz ziskem 2481 bodů. Zde stojí za pozornost především hod oštěpem 32,27 m, který by zařadil Hanzlíčkovou na letošním MČR žactva na solidní 6. místo. V mladších žákyních jsme na medaile nedosáhli. Naše závodnice, které byly o dva roky mladší než ostatní závodnice, se však neztratily. D. Hysková porazila všechny soupeřky v hodu kriketovým míčkem a Z. Vítková byla druhá v dálce. Jejich výkony jsou pro nás příslibem do budoucna a věříme, že již v příštím roce děvčata do vícebojů promluví hlasitěji. Výkony našich závodnic na všech atletických podnicích, kterých se v minulém týdnu zúčastnily, si zaslouží obdiv a uznání. Protože závodit naplno po celý týden v ne právě příznivých podmínkách, které rozmary počasí připravily, je heroický výkon. Hřeje nás zisk přebornického titulu a 7 medailí z krajského přeboru, tři medaile z EAKG a dvě z krajského sedmiboje. To je velmi slušná bilance, kterou se může malý atletický oddíl Sokola Dvůr Králové n. L. pochlubit.