Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Třetí místo ve vybíjené

Družstvo našich děvčat ve složení Dominika Vítková, Kateřina Daňková, Eva Větvičková, Zuzana Vítková a Dominika Hysková se zúčastnilo župního přeboru ve vybíjené, který se konal v sobotu dne 28. února v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků.

Pořadatelem přeboru byla Tělocvičná jednota Sokol Úpice. Ke sportovnímu zápolení se dostavila žákovská družstva Sokolů z Červeného Kostelce, Vlkova, Rtyně v Podkrkonoší , Dvora Králové nad Labem a z Úpice.

V kategorii staršího žactva o prvenství bojovalo 5 družstev. Největší boje byly svedeny mezi obhájci loňského prvenství Sokola Vlkov s bojovnými a dobře připravenými družstvy ze Sokola Dvůr Králové nad Labem a z Červeného Kostelce.

Bojovalo se o každý balón, družstva v průběhu zápasů koučovali zkušení trenéři a nakonec se z vítězství radovalo družstvo Sokolů z Červeného Kostelce, druzí skončili obhájci ze Sokola Vlkova a třetí místo obsadila děvčata ze Sokola Dvůr Králové nad Labem. Všechna družstva získala stejný počet bodů, o jejich umístění rozhodovalo skore. Toto svědčí o urputnosti a zajímavosti probíhajícího přeboru ve vybíjené. Dvě družstva z Úpice obsadila 4. a 5. místo.

Župní přebor byl tradičně velmi dobře připravený, průběh měl potřebný spád. Vítězové obdrželi putovní poháry, družstva na předních místech obdržela diplomy a každý účastník si odnesl drobný dáreček.

Z Úpice si odvezla děvčata třetí místo, ale pouze na počet vybitých, protože všechna tři družstva měla po jedné prohře. Od prvního místa nás dělilo 1!!!! vybití.

Trenérce Hance Větvičkové a děvčatům blahopřejeme!!!

Fotografie Z. Pitaše a R. Vítkové