Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Skokané na trampolíně zahájili novou sezonu

Před zahájením letošních závodů proběhlo v Rožnově a Litoměřicích školení rozhodčích. Z našeho oddílu se zúčastnili Hana Veselá, získala II. třídu a Jaromír Bek I. třídu. Další dva naši rozhodčí K. Rücker a J. Škoda se nezúčastnili a v letošním roce jim končí platnost.

Přebor Čech

Úvod sezony se letos konal v 28. 3. v Tip sport aréně v Liberci. Závodu se zúšastnili i začínající skokané pro které zde byla vypsána lehčí povinná sestava.

Závodníci našeho oddílu: Adéla Šebková, Barbora Fišerová, Alena Baťová, Ondřej Rausa, Petra Rychterová a rozhodčí H. Veselá a J. Bek. Naši noví závodníci zaskákali svoje sestavy dobře, nejlépe se dařilo B. Fišerové. Hůře se vedlo našim zkušeným skokanům. O. Rausa doplatil na své horší provedení a nepostoupil mezi 5 nejlepších do finále. Také P. Rychterová pokazila povinnou i volnou sestavu a do finále se nedostala.

Výsledky:

D 2002-2003

• 8. místo A.Šebková

• D 1998-1999

• 11. B.Fišerová

• 16. A. Baťová

• CH 1998-1999

• 7. O. Rausa

• D 1993 a st.

• 8. P. Rychterová

• 1. závod Českého poháru Liberec 4. 4.

Po rozcvičení na Přeboru Čech čekal na skokany ve stejné tělocvičně start do
    Českého poháru. Z našeho oddílu se ho zúčastnila pouze P. Rychterová v jednotlivcích a synchronních dvojicích opět s K. Solanskou z Rožnova p. R.. Z rozhodčích nás zastupovala H. Veselá. Další naši dva závodníci kteří splňují podmínky účasti v Českém poháru O. Rausa a M. Osifčin musí přidat v treninku a zlepšit provedení svých sestav aby se mohli zúčastňovat těchto závodů.

V kategorii žen jednotlivkyň naše P. Rychterová opět zaskákala pod své možnosti a obsadila celkové 15. místo. Což není špatné vzhledem k celkovém počtu 42 závodnic, horší je že ji předhánějí závodnice které v loňském roce končily daleko za ní a v zimní přestávce zlepšily více provedení a obtížnost sestav. Neúspěch z kategorie jednotlivců si Petra vynahradila výborným výsledkem v kategorii synchronních dvojic žen když společně s Rožnovskou závodnicí obsadily skvělé 2. místo.

Litoměřický kalich 18. 4.

Na letošní závod se sjela do Litoměřic početná skupina 88 závodníků z Čech. Také na tomto závodě byla vypsána kategorie pro nejmladší závodníky. Naši zástupci: v nejmladších Sára Tomíčková a Adéla Šebková, v závodních sestavách Tomáš Větvička, Kateřina Tomíčková, Barbora Fišerová, Ondřej Rausa, Michal Osifčin, Petra Rychterová a rozhodčí J. Bek.

V nejmladších se Sáře sestava moc nepovedla a obsadila 7. místo. Adélka zaskákala lépe a postoupila do finále jako pátá a na tomto místě také skončila. V závodních sestavách v kategorii chlapců r. 2000-2001 nás výborně reprezentoval T. Větvička který ve všech třech sestavách obdržel nejvyšší známky za provedení a i přes nižší obtížnost sestav obsadil 1. místo.

Ve stejné kategorii dívek zaskákala dobře K. Tomíčková a obsadila 7. místo. V kaegorii r. 1999-98 chlapců doplatil O. Rausa opět na své slabé provedení a obsadil 6. místo.

Ve stejné věkové kategorii dívek zaskákala slušně B. Fišerová a obsadila 11. místo. V kategorii chlapců r. 95-94 zaskákal dobře M. Osifčin a obsadil 1. místo. V kategorii dívek r. 93 a starší se dařilo P. Rychterové která obsadila výborné 3. místo.

Vzhledem k tomu, že celý závod bodovali stejní rozhodčí dá se určit pořadí našich závodníků podle provedení, bez známek za obtížnost. Po povinné a volné sestavě je toto pořadí:
    P. Rychterová 49,1 b,
    T. Větvička 47,1 b,