Dnes je pondělí 29. dubna 2024
a svátek slaví Robert, zítra slaví svátek Blahoslav.

Turnaj v Rychnově n. K.

Poslední turnaj sezony 2008/2009, kterého se náš oddíl zúčastnil, se uskutečnil v Rychnově nad Kněžnou. Na první ročník tohoto turnaje se přihlásilo přes 30 hráčů. Z našeho oddílu se jich do haly Romana Šebrleho vypravilo hned šest. Naši hráči se představili ve všech soutěžních kategoriích. Mužská dvouhra se nejprve odehrála ve čtyřech základních skupinách, z každé čtyři nejlepší postoupili do vyřazovacích bojů. Všechny zápasy se odehrály na jeden set. V první skupině se představil P. Dušek, který ze 6 zápasů tři vyhrál a tři prohrál a obsadil ve skupině 3. místo. Ve druhé skupině se představil O. Veverka, ale pouhá 2 vítězství znamenala čtvrté místo ve skupině. Třetí skupinu odehrál s vyrovnanou bilancí 3 výher a 3 proher J. Imlauf a obsadil třetí místo. V poslední čtvrté skupině se představili dva naši hráči, M. Hroch a O. Lehoczký. M. Hroch vyhrál čtyřikrát a obsadil tak čtvrté místo. O. Lehoczký si připsal 5 výher a obsadil místo druhé. Hned v prvním kole vyřazovacích bojů skončili M. Hroch, O. Lehoczký a O. Veverka, čímž na ně připadlo dělené 9. - 16. místo. P. Dušek a J. Imlauf skončili o něco lépe, když byli poraženi až v následném semifinále a umístili se na 5. - 8. místě.

Do čtyřhry mužů nastoupily dvojice P. Dušek - O.Veverka, M. Hroch - J. Imlauf a O. Lehoczký, který hrál s Hofírkem. Dvojice M. Hroch - J. Imlauf a O. Lehoczký - Hofírek se s turnajem rozloučily již v osmifinále. Čtvrtfinálové utkání se stalo posledním pro dvojici P. Dušek - O. Veverka.

Daleko lépe než mužům se dařilo Renatě Koutské. Ta ve dvouhře žen nepoznala hořkost porážky. Všech pět svých soupeřek porazila shodně 2:0 na sety a obsadila první místo. Podobně se jí dařilo i v ženské čtyřhře, když se spoluhráčkou Havelkovou (M. Svatoňovice) tuto kategorii vyhrála. Svůj „zlatý hattrick“ dokonala v mixu. Se spoluhráčem M. Krejzlem (M. Svatoňovice) nedali ostatním šanci a bezkonkurenčně vyhráli. Svou vítěznou sbírku chtěla Renat ještě rozšířit i ve dvouhře mužů. V základní skupině všechny své soupeře porazila a skupinu vyhrála. Ve vyřazovacích bojích byla poprvé poražena až ve finále. R. Koutská tak v mužské dvouhře obsadila 2. místo.