Dnes je sobota 4. května 2024
a svátek slaví Květoslav, zítra slaví svátek Klaudie.

Foto - ./pict/2009/09/

Atletické úspěchy závodníků královédvorského Sokola

Září znamená pro sokoly nejen zahájení cvičebního roku, pokračování v trénincích, které započaly již o prázdninách, pokračování v rozvíjení dovedností, které si cvičenci osvojili na sportovních soustředěních, která probíhala během prázdnin, ale především pokračování ve sportovních soutěžích.

Nejvíce napilno měli v prvním poprázdninovém měsíci atleti. Atletické soutěže se rozběhly již 5. září posledním kolem krajského přeboru družstev staršího žactva. Našemu družstvu se dařilo a získalo ve 4. kole druhé místo. V celkovém pořadí skončila naše děvčata na pěkném třetím místě pouze bod za druhým Trutnovem. Z. Vítková vybojovala bronzovou medaili za skok vysoký výkonem 145 cm.

V pondělí 8. 9. naše závodnice odcestovaly na mezinárodní závody European Kids Athletic Games do Brna. Tady měly možnost změřit své síly s atlety z deseti zemí. Děvčatům se velmi dařilo. K. Holubová vybojovala dokonce dvě medaile. Zlato za hod kriketovým míčkem a bronz ve skoku dalekém, Z. Vítková zvítězila ve skoku vysokém výkonem 149 cm a K. Chaloupková získala stříbro za hod kriketovým míčkem. Závodnice přidaly ještě další skvělá umístění a mezi osmi stovkami atletů se neztratily, výborně reprezentovaly nejen náš sokolský atletický oddíl, ale také město Dvůr Králové n. L.

Ve čtvrtek 10. 9. proběhlo 3. kolo krajského přeboru družstev nejmladšího žactva. Družstvo žákyň se probojovalo do finále krajského přeboru a čekal je boj o medaile. Finále se konalo ve středu 16. 9. Našim děvčatům se dařilo, K. Holubová vybojovala v individuální soutěži čtyři zlaté medaile za jednotlivé disciplíny a stala se samozřejmě vítězkou víceboje. V. Godárová získala bronzovou medaili za hod kriketovým míčkem. Konečný součet bodů nestačil pouze na družstvo Sokola Hradec Králové, a tak si děvčata odvážela ze závodu stříbrné medaile.

Ve čtvrtek 17. 9. se konalo poslední kolo krajského přeboru mladšího žactva. Našim závodnicím se dařilo, Z. Vítková nenašla přemožitelku ve skoku vysokém, byla druhá v běhu na 800 m, Karolína Chaloupková se stala krajskou přebornicí ve vrhu koulí, skončila druhá ve skoku vysokém, body přidaly také další závodnice. Naše družstvo skončilo v posledním kole na 3. místě. V celkovém hodnocení to však stačilo pouze na čtvrtou příčku.

Na 26. září se nám sešly dokonce dvoje závody. Tradiční župní přebor v přespolním běhu na Novém Hrádku a Jaroměř open – závody u příležitosti slavnostního otevření stadionu v Jaroměři. Čekalo nás těžké rozhodování, kterých závodů se vzdáme. Nakonec se nám vše podařilo díky pomoci rodičů skloubit tak, abychom se mohli zúčastnit obou závodů. Ukázalo se, že naše řešení bylo správné. Z přeboru župy Podkrkonošské v přespolním běhu přivezli naši malí běžci F. Vlček, J. Grus, O. Schreiber, L. Malichová, S. Erbenová, T. Hulíková, K. Vognarová a J. Kožešník 8 medailí.

Na závodech v Jaroměři měli naši závodníci úplnou žeň.
J. Mikyska a Z. Vítková získali po třech zlatých medailích, po třech medailích získaly také Š. Küffelová, D. Horníková, K. Bergelová a Karolína Chaloupková a dvě medaile přidal M. Poličanský. Nádherným zážitkem byla pro všechny účast našich bývalých reprezentantek Jarmily Kratochvílové a Ludmily Formanové, které slavnostně otevřely nově zrekonstruovaný stadion přestřihnutím pásky, poté startovaly dlouhé běhy, zaběhly si s dětmi čestné kolečko a následně dekorovaly vítěze. Kromě nádherných medailí vyrobených právě pro tuto příležitost získali závodníci také hodnotné ceny. Z. Vítková byla vyhlášena mezi třemi nejlepšími závodníky a odnesla si ze závodu cenný suvenýr v podobě nových treter.

Září bylo náročné jak pro závodníky, tak i pro trenéry. Výsledky závodnic i závodníků nám přinesly mnoho radosti. Nyní nás čeká příprava na závod v desetiboji, který pořádá královédvorská sokolská jednota jako župní přebor koncem října.