Dnes je pondělí 29. dubna 2024
a svátek slaví Robert, zítra slaví svátek Blahoslav.

Foto - ./pict/2010/03/

Tři naše cvičitelky jsou nominovány na cenu pro dobrovolníka Východních Čech!!!

Sokol Dvůr Králové n. L. má v nominaci na dobrovolníka Východních Čech tři zástupkyně – Stáňu Lokvencovou, Lilku Špatenkovou a Ilonu Žitnákovou.

I vy můžete rozhodnout o tom, kdo obdrží cenu veřejnosti. Hlasujte přes internet na odkazu http://www.den-d.eu/den-d/aktualni-rocnik/hlasovani/ můžete však hlasovat pouze pro jednu z nich – z každého počítače lze totiž odeslat pouze jeden hlas.

Více informací na odkazu http://www.den-d.eu/

Stanislava Lokvencová

Stanislava Lokvencová se dobrovolnické práci v SOKOLE Dvůr Králové n/L věnuje více než 16 let. Je cvičitelkou v oddíle žen a předškolních dětí, založila dopolední cvičení pro rodiče s dětmi, které vede.

Nacvičila již tři sletové skladby a své cvičenky dovedla až na Strahov.Při pobytu v Praze na sletu neváhala ve svém volném čase ještě pomoci cvičitelkám žákyň při péči o žákyně. Kromě toho pracuje jako účetní a pokladník TJ Sokol Dv.Kr.n/L. Tuto práci vykonává velmi svědomitě a tak jako cvičitelskou práci bez nároku na odměnu.

O prázdninách pracuje na Sokolském táboře JEŽKOV jako vedoucí kuchyně, ale neváhá se zapojením do táborových her, při tvorbě programu a další práce s dětmi. Zúčastňuje se akcí Sokola, kde je vždy ochotna přiložit ruku k dílu, Ať již se koná brigáda, karneval pro děti nebo závody, všude je velmi platným pomocníkem, kterému není zatěžko žádné práce.

Lilian Špatenková

Sestra L. Špatenková se zapojila do činnosti Tělovýchovné jednoty v roce 1976. Zapojila se do oddílu mladších žáků. Připravovala žákům pestré cvičební hodiny, získala zájem kluků o pobyt v přírodě a táboření, žáky na soutěže, vedla nácviky na spartakiády, to vše s pomocí a podporou svého muže Pepy. Při různých akcích zastávala funkci zdravotníka. pod jejím vedením dosahovali královédvorští žáci úspěchy na okresních i krajských přeborech v atletice i gymnastice.

Po obnovení Sokola skončila s vedením oddílu mladších žáků a zapojila se jako cvičitelka do oddílu starších žen. Přijala funkci župní vedoucí seniorů a vedla v župě Podkrkonošské sletové nácviky Věrné gardy. Podílela se aktivně na obnově naší t.J. i župy. Rozšířila svoji kvalifikaci na cvičitelku zdravotního tělocviku, zavedla oblíbené dopolední cvičení pro seniory, se svými vnoučaty se zapojila do práce v oddíle předškoláků. Lilka se aktivně zapojuje do sokolského dění, pomáhá, kde je potřeba.

Mgr. Ilona Žitnáková

Sestra Ilona Žitnáková je členkou Sokola Dvůr Králové n. L. od roku 1991. Nejprve pracovala jako cvičitelka mladších žákyň, poté založila oddíl sportovní gymnastiky pro žákyně.

Mgr. I. Žitnáková se nemalou měrou podílela na obnově činnosti Sokola ve Dvoře Králové n. L. po roce 1989. Stála u obnovy tradice sokolských táborů na Ježkově i u obnovy tradice sokolských šibřinek. Připravila své cvičenky na sletová vystoupení v letech 1994, 2000 i 2006.

Pod jejím vedením dosáhla královédvorská děvčata výborných výsledků v soutěžích sokolské všestrannosti. Dovedla k titulům přebornic České obce sokolské Michaelu Mannovou, Jitku Neumannovou, Karolínu Grohovou, Andreu Šedivou, Kristýnu Malou, Dominiku Hyskovou, Kateřinu Holubovou a Zuzanu Vítkovou. Když se v Sokole začal rozvíjet nový sport Team – Gym, pustila se do jeho propagace. Získala pro královédvorskou sokolskou jednotu gymnastickou reuter podlahu, díky níž se zkvalitnila příprava závodníků nejen na soutěže Team – Gym a na soutěže všestrannosti. Mgr. Žitnáková pořádá ve Dvoře Králové n. L. župní přebory ve sportovní gymnastice a oblastní kola v Team – Gymu.

Již několik let připravuje na soutěž Team – Gym dvě družstva královédvorských sokolských gymnastek. Naše družstva se umísťují na předních pozicích při přeborech České obce sokolské a reprezentují Sokol i naše město také na MČR. Družstvo našich žákyň získalo na MČR v roce 2008 2. místo a získalo tak historicky první medaili z MČR pro Dvůr Králové n. L. V loňském roce byly vybrány gymnastky Sokola Dvůr Králové n. L., aby pod vedením Mgr. Žitnákové reprezentovaly ve Francii Českou republiku na mezinárodním festivalu gymnastiky Eurogym.
Mgr. I. Žitnáková spolupracuje také s ústředím České obce sokolské a podílí se významně na pořádání republikových přeborů ČOS.