Dnes je pondělí 29. dubna 2024
a svátek slaví Robert, zítra slaví svátek Blahoslav.

Foto - ./pict/2010/03/

Královédvorské sokolky na Úpické laťce

S jarem přibývá závodů a soutěží, a tak se nám o tomto víkendu sešly hned tři, župní přebor v plavání, Trutnovský korbel a Úpická laťka. O prvních dvou si můžete přečíst v samostatném článku, na tomto místě Vás chceme informovat o úspěších našich závodnic na soutěži ve skoku vysokém, Úpické laťce.

Barvy královédvorského Sokola hájily tři závodnice, mladší žákyně Zuzana Vítková, starší žákyně Karolína Chaloupková a dorostenka Andrea Šedivá.

V minulém týdnu se podařilo Z. Vítkové zvítězit na Jaroměřském klokanovi a utvořit si nový osobní rekord v podobě 150 cm, a tak jsme s napětím očekávali, zda zdolá letitý rekord v kategorii mlaších žákyň. Stačilo zvládnout výšku 142 cm. Tentokrát se však štěstí obrátilo k Zuzce zády. Úpickou laťku sice vyhrála, ale pouze výkonem 138 cm. Zdá se, že je pro nás zdolání rekordu v této kategorii zakleté. Zuzka se o jeho pokoření pokusila neúspěšně již vloni, a před ní se to nepovedlo ani další dvorské závodnici K. Malé.

Ke zlatu Z. Vítkové přidaly stříbrnou medaili starší žákyně Karolína Chaloupková (143 cm) a také dorostenka Andrea Šedivá (135 cm).

Všem závodnicím blahopřejeme k dosaženým výsledků a přejeme mnoho úspěchů v nadcházející atletické sezóně.