Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Začala Victor liga 2010/2011

První říjnová sobota je již tradičně datem, kdy začíná prvním kolem Victor liga smíšených družstev. Náš oddíl přihlásil do letošního ročníku 2 družstva (SOKOLÍCI A, SOKOLÍCI B). SOKOLÍCI B se budou snažit vyrovnat loňské celkové 17. místo a SOKOLÍCI A budou chtít určitě vylepšit loňské celkové 27. místo. Oproti minulému ročníku doznalo složení týmů určitých změn. SOKOLÍCI A by měli v soutěži nastupovat ve složení: Petr Dušek, Jana Veverková a Ondřej Veverka, SOKOLÍCI B pak ve složení Alena Haasová, Jaroslav Imlauf a Ondřej Lehoczký. Pro každé kolo je však možné složení týmů měnit. Stejně jako v předchozích ročnících se soutěž hraje na 8 kol (říjen – květen). V rámci jednoho kola je odehráno 6 utkání. Každé utkání se skládá ze dvou zápasů smíšené čtyřhry a jedné čtyřhry, kdy se jednotlivé zápasy hrají na jeden set. Každý vyhraný set znamená zisk jednoho bodu do celkového hodnocení.

První kolo

První kolo šestého ročníku bylo rozděleno na dvě hrací místa do Kralup n. V (13 týmů) a do Prahy- Štěrbohol (17 týmů). Oba naše týmy svá utkání sehrály v Praze. SOKOLÍCI A nastoupili v 1. kole, oproti původní sestavě, v pozměněné sestavě (L. Dušková, J. Veverková, P. Dušek a M. Imlauf). Ze 6 odehraných zápasů vyhráli 2 (3:0 POHODÁŘI A, 2:1 ASTRA), ve dvou uhráli po bodu (1:2 LUDMILA TEAM a SOKOLÍCI B) a 2 zápasy prohráli 0:3 (RELAX A, STAROSTOVÉ).

SOKOLÍCI B odehráli první kolo v původní sestavě. Dařilo se jim o poznání lépe. Po posledním odehraném utkání měli poměr vítězství a proher 3:3. Tři vítězství si připsali na úkor týmů POHODÁŘI D, BENE (3:0) a SOKOLÍCI A (2:1). Ve dvou zápasech sebrali soupeřům po bodu, když podlehli 1:2 týmům FRAK TEAM a ATOMIC LAMA. Pouze v jednom utkání nebodovali a odnesli si prohru 0:3 od týmu STAROSTOVÉ.

Jak se jednotlivé bodové zisky týmů a hráčů promítly do celkového pořadí 1. kola? V pořadí družstev jsou na průběžném 14. místě SOKOLÍCI B a SOKOLÍKŮM A patří 21. místo. Mezi jednotlivci se nejlépe umístil O. Lehoczký (22. místo). Ostatní hráči dopadli v hodnocení takto: J. Imlauf 40. místo, A. Haasová 47. místo, P. Dušek 48. místo, M. Imlauf 64. místo, J. Veverková 75. místo a L. Dušková 88. místo.

Celkem se prvního kola zúčastnilo 30 týmů a bezmála stovka hráčů.

Výsledky družstva Štěrboholy
Výsledky jednotlivci Štěrboholy