Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Foto - ./pict/2011/01/

Turnaj Hradec Králové

V sobotu 13. 11. 2010 se v Hradci Králové uskutečnil první turnaj z tradičního kvarteta turnajů pro neregistrované hráče, které pořádá místní badmintonový oddíl TJ Montas. Hned první turnaj prolomil dosavadní rekord v účasti a tím i délce samotného turnaje. Změřit své síly se soupeři dorazilo více jak 50 hráčů a hráček, z tohoto počtu bylo 7 hráčů z našeho oddílu (4 muži a 3 ženy).

Do dvouhry žen, se přihlásilo 12 hráček, které se utkaly ve třech skupinách s následným pavoukem o celkové umístnění. Ve druhé skupině bojovala o co nejlepší umístění L. Dušková., ze tří utkání jedno vyhrála a ve skupině skončila třetí. Ve třetí skupině nedokázala I. Dušáková vyhrát ani jedno utkání a obsadila ve skupině čtvrté místo. I přesto obě naše hráčky postoupily do vyřazovacích bojů, ze kterých bohužel vypadly hned v prvním kole. Protože se o přesné umístění nedohrávalo, obsadily naše hráčky celkově 9. - 12. místo.

K dvouhře mužů nastoupilo 34 hráčů. Takto vysoká účast si vyžádala změnu herního systému, a tak se muži utkali v pavouku na dvě porážky. Do celkového pořadí chtěla co nejlépe zasáhnout i čtveřice našich hráčů P. Dušek, J. Imlauf, M. Imlauf a O. Lechozký. Kluci se zřejmě rozhodli, že minimálně v prvním pavouku budou hrát všichni stejně. Jak jinak si vysvětlit jejich příkladně stejný postup turnajem? Všichni porazili své soupeře v prvním kole, aby následně hned v druhém opět všichni svá utkání prohráli. I když zatím co Dušek a M. Imlauf měli těžké soupeře (oba jejich soupeři později dosáhli na stupně vítězů), tak J. Imlauf a O. Lehoczký měli spíše smůlu. I tak mohli všichni pomýšlet na lepší umístění přes „pavouka poražených“. První kolo tohoto pavouka bylo posledním pro Duška a Lehoczkého, kteří své soupeře neporazili a obsadili tak 17. - 24. místo. M. Imlauf po prohře s Jablonským ve třetím kole obsadil celkové 9. - 12. místo. Nejlepšího umístění dosáhl J. Imlauf, který zdárně prošel „pavoukem poražených“ až do čtvrtého kola, kde podlehl Jablonskému a umístil se tak na 7. - 8. místě.

Další disciplínou v pořadí byla, rovněž kvalitně obsazená, smíšená čtyřhra, do které se přihlásilo 16 párů. Vzhledem k počtu přihlášených se hrálo pavoukem. To znamenalo bohužel hned pro dva naše páry, že první zápas byl zároveň tím posledním. V prvním kole na své soupeře totiž nestačily páry Dušáková/J. Imlauf a Šourková/Dušek. Úspěšnější byl pár Dušková/M. Imlauf, který postoupil do druhého kola, avšak podlehl páru Konvalinová/Jablonský. Protože se další zápasy o pořadí nedohrávaly, vypadají výsledky našich párů takto: Dušáková/J. Imlauf a Šourková/Dušek 9. - 16. místo a Dušková/M. Imlauf 5. - 8. místo.

Na závěr turnaje zbývalo odehrát poslední dvě párové disciplíny a to čtyřhru žen a mužů. Do obou čtyřher zasáhly dvě naše dvojice. Sedm přihlášených dvojic do čtyřhry žen bylo rozděleno do dvou skupin. V první skupině se představila naše dvojice Dušková/Šourková, která bohužel obě svá utkání prohrála a mohla se tak utkat o celkové páté místo. Právě souboj o páté místo děvčata zvládla, když jasně ve dvou setech porazila dvojici Čepčářová/Frauenbergová. Druhá dvojice Dušáková/Hurychová (Pardubice) nedokázala vyhrát ani jedno ze svých tří utkání a obsadila tak celkové sedmé místo.

Do poslední disciplíny čtyřhry mužů nastoupily dvojice Dušek/Lehoczký a J. Imlauf/M. Imlauf. Dvojice Imlauf/Imlauf ukončila své působení v soutěži po druhém kole, když podlehla dvojici Čermák/Sáňka. Umístila se tak na děleném 5. - 8. místě. Lépe si vedla druhá naše dvojice Dušek/Lehoczký, která prohrála až v semifinále s dvojicí Krejzl/Bradna. V boji o třetí místo se měla utkat s dvojicí Čermák/Sáňka, která však utkání hrát nechtěla. Dušek/Lehoczký tedy obsadili 3. místo.

Naši hráči v dobré konkurenci nepředvedli špatné výkony, další příležitost ke zlepšení budou mít za necelý měsíc, kdy se uskuteční další ze série hradeckých turnajů.

Fotogalerie TJ Montas Hradec Králové