Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Foto - ./pict/2011/01/

Malé Svatoňovice OPEN

Druhý ročník turnaje čtyřher Svatoňovice OPEN se uskutečnil v sobotu 20. 11. 2010 v Malých Svatoňovicích. Obsazení turnaje bylo ještě početnější a kvalitnější než ročník minulý. Z našeho oddílu se zúčastnili: L. Dušková, A. Haasová, V. Šourková, J. Veverková, P. Dušek, J. Imlauf, M. Imlauf a O. Lehoczký. Všechny čtyřhry se odehrály ve skupinách s následným postupem do lepší či horší skupiny o pořadí.

Do čtyřhry mužů se přihlásilo celkem 14 dvojic. Náš oddíl reprezentovaly dvojice J. Imlauf/M. Imlauf a P. Dušek/O. Lehoczký. Ze čtyř zápasů ve skupinách si obě dvojice připsaly 2 vítězství a shodně skončily na 3. místě (bohužel nepostupové do finálové skupiny). Zbyl na ně tedy boj ve skupině o umístění. V této skupině každá z dvojic odehrála dalších pět zápasů. Dvojice J. Imlauf/M. Imlauf si ke dvěma vítězným zápasům připsala další 3 vítězství. Dvě prohry utržila od oddílových kolegů Dušek/Lehoczký a Homolka/Pospíšil. V konečném pořadí obsadila 8. místo, právě za dvojicí Homolka/Pospíšil. Druhá naše dvojice Dušek/Lehoczký vyhrála taktéž tři utkání a celkově rozšířila počet vítězství na pět. Bohužel v utkání nebyli tak úspěšní. Většinu zápasů vyhráli 2:1 a tím si připsali z každého zápasu menší počet bodů. Výsledkem bylo celkové 11. místo.

Do kvalitně obsazené čtyřhry žen se přihlásilo pět dvojic, které se o co nejlepší umístění utkaly v jedné skupině. Mezi přihlášenými nechyběla naše dvojice A. Haasová/J. Veverková, která obhajovala loňské vítězství. Do celkového pořadí se snažila promluvit i naše druhá dvojice L. Dušková/V. Šourková. Dvojice Koutská/Rokůsková jednoznačně zvítězila, neboť nedovolila soupeřkám uhrát ani jeden set. Daleko zajímavější byl boj o celkové druhé a třetí místo mezi naší dvojicí A. Haasová/J. Veverková a rychnovskou dvojicí Konvalinová/Holá. Vzájemný zápas obou dvojic se stal třísetovou bitvou, kde o vítězství rozhodoval každý bod. První set naše dvojice prohrála 17:21, ve druhém setu své soupeřky porazila 21:18 a o vítězkách a tím i celkovém druhém místě musel rozhodnout až třetí set. Ten byl vyrovnaný až do samého závěru. Za stavu 20:18 se našim děvčatům přestalo dařit. Soupeřky zlepšenou hrou stáhly náskok až na 20:20. Bohužel získaly svou stranu i poslední míč utkání, a tak nakonec vyhrály tím nejtěsnějším rozdílem 21:20. Naše dvojice tak o jediný bod skončila na pěkném třetím místě. Dvojice Dušková/Šourková, která spolu hrála na druhém turnaji, své soupeřky v jednotlivých zápasech moc nepotrápila. Děvčata nevyhrála ani jeden zápas a skončila na pátém místě.

Do smíšené čtyřhry se přihlásilo 12 párů a hned třetina byla z našeho oddílu. Nejlépe si z nich vedl pár Haasová/Lehoczký. Tento pár jako jediný ze základní skupiny postoupil do finálové. Ze tří zápasů v základní skupině vyhrál dva. Před finálovou skupinou došlo k vynucené změně v sestavě, když Lechozkého nahradil Jirásek (Malé Svatoňovice). Tato dvojice si ve finálové skupině připsala pouze jedno vítězství. V celkovém pořadí tak obsadila páté místo. Ostatní naše dvojice Dušková/M. Imlauf, Šourková/Dušek a Veverková/J. Imlauf nedokázaly ze základních skupin postoupit a utkaly se tak jen ve skupině o umístění. V této skupině utvořily jakýsi dvorský blok, když obsadily tři po sobě jdoucí místa: 8. Dušková/M. Imlauf, 9. Veverková/J. Imlauf a 10. Šourková/Dušek.

Výsledky:
Čtyřhra ženy:
1. Koutská, Rokůsková, 2. Konvalinová, Holá, 3. Veverková, Haasová, 4. Seidelová, Havelková, 5. Dušková, Šourková

Čtyřhra mužů
1.Matějka, Sedláček, 2. Jirásek, Krejzl, 3. Šlechta, Jakubčin, 4. Martínek, Zhouf, 5. Konvalina, Jablonský, 6. Štěpán, Plecháč, 7. Homolka, Pospíšil, 8. Imlauf J. + M., 9. Říha, Ševčík, 10. Veselý, Šeda, 11. Lehoczký, Dušek, 12. Dolének, Príbojský, 13. Ostrý R. + L., 14. Grunt, Čerenkov

Smíšená čtyřhra
1. Rokůsková, Homolka, 2. Koutská, Krejzl, 3. Havelková, Martínek, 4. Seidelová, Jakubčin, 5. Haasová, Lehoczký (Jirásek), 6. Holá, Konvalina, 7. Konvalinová, Jablonský, 8. Dušková, Imlauf M., 9. Veverková, Imlauf J., 10. Šourková, Dušek, 11. Horová, Holman, 12. Klimešová, Netík

Fotogalerie Jaroslav Jakubčin