Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Foto - ./pict/2011/01/

Úspěšná výprava do Svitav

V sobotu 27. 11. uspořádal badmintonový klub Svitavy svůj tradiční Podzimní turnaj ve dvouhrách. Utkat se s domácími hráči v lítém boji na kurtu vyrazili i dva hráči z našeho oddílu O. Lehoczký a O. Veverka. V hale místního gymnázia se nakonec sešla desítka hráčů, z toho dvě ženy, z různých částí republiky. Kromě domácích a našich hráčů to byla Břeclav a Brno. Případný vítěz se mohl těšit na putovní pohár. Pořadatelé nenechali nic náhodě a na turnaj se dobře připravili. Původní hrací systém přizpůsobili skutečnému počtu startujících, a tak si každý zahrál dostatečně. Hrálo se v jedné skupině, přičemž každý odehrál 7 zápasů. Zápasy se hrály na dva sety. Vyhraný set znamenal zisk 3 bodů, pokud však soupeř dosáhl 10 a více bodů získal 1 bod a vítěz setu body 2. Každý hráč měl tedy značnou motivaci nedat soupeři nic zadarmo, protože každý bodík mohl významně zamíchat pořadím.

O. Lehoczký vstoupil do turnaje vítězně, když porazil Milana a připsal si tak do tabulky turnaje prvních pět bodů. Sérii vítězství prodloužil i v následujících dvou zápasech, za které si připsal vždy po čtyřech bodech. Ve čtvrtém utkání si O. Lehoczký připsal první „remízu“, když nedokázal porazit L. Krupicu a podělil se s ním o body v poměru 3:3. Páté utkání znamenalo oddílovou bitvu. Lehoczký si však ze vzájemného souboje připsal pouze jeden bod, i když v prvním setu byl kousek od vítězství. Na závěr Ondru čekaly dvě utkání proti Kamilám. Dá se říci, že obě utkání proběhala jako přes kopírák.V každém z utkání Ondra vyhrál jeden set. Výsledkem tedy byly dvě dělby bodů 3:3.

O. Veverka se ve Svitavách objevil na kurtu po kratší pauze. Na kurtu však tento herní výpadek nebyl znát, spíše naopak. Jeho chuť do hry se projevila velmi záhy. V prvních dvou utkáních nedal Ondra svým soupeřům šanci a s přehledem vyhrál. Každé z utkání 2:0 na sety a připsal si dvakrát po šesti bodech. První bodovou ztrátu zaznamenal ve třetím utkání, kdy v prvním setu svého soupeře udolal jen těsně 15:14. V druhém setu, ale nepřipustil větší komplikace a zlepšenou hrou si připsal další 3 body. Ve čtvrtém zápase se utkal s jednou z Kamil v soutěži. Kamila statečně vzdorovala, předvedla řadu dobrých úderů, ale na Veverku to nestačilo a ten si připsal další vítězství a 6 bodů. Následující utkání bylo oddílovým derby mezi oběma našimi hráči. Z vyrovnané bitvy, která nabídla řadu pěkných výměn, vzešel vítězně O. Veverka. Vítězství ovšem nebylo bez ztráty bodu, když první set vyhrál jen těsně 15:14. Ve druhém setu ale O. Lehoczkému nedovolil zisk 10 bodů, a tak si připsal dalších 5 bodů. Své vítězné tažení O. Veverka prodloužil i v dalším zápase, kdy se utkal s druhou Kamilou. Podle předchozích výsledků obou soupeřů sliboval zápas vyrovnanou bitvu o každý míček. Tyto předpoklady se ovšem nenaplnily. Prvním set Ondra s přehledem vyhrál 15:7. Daleko vyrovnanější byl druhý set. Soupeřka si výbornou hrou v úvodu setu vybojovala náskok 7:2. Ondra ale zlepšil svou hru a zápas nakonec vyhrál. Do posledního utkání s L. Krupicou tak O. Veverka nastupoval bez jediné porážky na kontě. Tento zápas byl od prvního do posledního míčku vyrovnanou bitvou. V koncovce prvního setu měl O. Veverka mírně navrch a zvítězil 15:12. Druhý set měl diametrálně odlišný průběh. Ondrovi se nedařilo, a tak si soupeř brzo vypracoval náskok 8:2. I když se našemu hráči podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, utkání mělo ještě dramatický konec. Krupica podával za stavu 14:14 na vítězství v setu, ale podání zahrál do autu a doslova tak daroval O. Veverkovi vítězství.

O. Veverka se tak stal jasným vítězem celého turnaje, když vyhrál všechna svá utkání a získal 37 bodů. Druhé místo obsadil L. Krupica se ziskem 24 bodů. Velmi těsné bylo umístění na třetím místě, kde hned tři hráči získali 23 bodů. O umístění tak musela rozhodnout pomocná kritéria (rozdíl míčků). Tento rozdíl vyšel nejlépe O. Lehoczkému, který tak obsadil třetí místo.

Následně se odehrály ještě zápasy ve čtyřhrách, kde byli spoluhráči určeni losem. O. Lehoczký hrál s Jirkou a O. Veverka s Milanem. O. Lehoczký se svým spoluhráčem vyhráli tři utkání, ve kterých neztratili ani bod. Jedinou bodovou ztrátu zaznamenali v utkání proti Veverkovi s Milanem. Obě dvojice se podělily o body rovným dílem (3:3). O. Veverka se spoluhráčem Milanem vyhráli dvě utkání a další dva zápasy skončily remízou 3:3. V konečném pořadí se obě dvojice umístily takto: O. Lehoczký s Jirkou obsadili první místo a O. Veverka s Milanem byli druzí.

Celý turnaj se hlavně díky pořadatelům, ale i samotným hráčům, odehrál v milé a přátelské atmosféře. Poté co bylo známo umístění, dočerpali všichni hráči vydanou energii a mohli zhodnotit své výkony při společném posezení. Domácí pořadatelé zvládli turnaj na výbornou. Děkujeme za krásnou badmintonovou sobotu. Rádi se do Svitav vypravíme na nějaký další turnaj pořádaný v příštím roce.

Fotogalerie a komentář z webu Svitavského oddílu