Dnes je sobota 4. května 2024
a svátek slaví Květoslav, zítra slaví svátek Klaudie.

Badmintonistům začala nová sezona

Mistrovství Ústí nad Labem

S nadcházejícím podzimem pomalu začíná sezona našim badmintonistům. Po tříměsíční odmlce, která byla plně věnována tréninku na letošní náročnou sezonu, se mužská část oddílu vydala na první změření sil na turnaj na druhý konec republiky, čímž bylo Mistrovství Ústí nad Labem. Toto mistrovství je součástí ústecké série Pinkálisti Tour, které se naši hráči pravidelně účastní a zatím nevynechali jediný turnaj. Na Mistrovství Ústí n. L. nás zastupovali bratři Imlaufové, P. Dušek a O. Veverka a to v kategorii čtyřhra mužů.

Již tradičně se na turnaji dařilo bratrské dvojici Imlaufů, která měla velmi těžkou základní skupinu. V této skupině sehrála několik vyrovnaných zápasů s favority celého turnaje. Jako jediní dokázali uhrát set proti dvojici Vorlíček – Vaněk, která nakonec obsadila celkové třetí místo. Naše dvojice v základní skupině obsadila třetí místo a zajistila si postup do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále na ně však čekal velmi těžký oříšek v podobě dvojice Finer – Matyáš, která naše hráče přehrála ve všech ohledech a zaslouženě postoupila do semifinále a stali se nakonec celkovými vítězi.

Již méně úspěšná byla dvojice Dušek – Veverka, která ze skupiny nedokázala postoupit. Poté, co si ze čtyř utkání připsala pouze jedno vítězství, obsadila ve skupině čtvrté místo.

1. kolo Partners ligy

I v letošní sezoně si naši hráči budou poměřovat síly a zkušenosti v lize smíšených družstev. Jedná se již o třetí ročník, kterého se budeme účastnit. Do letošního ročníku jsou přihlášena dvě družstva. SOKOLÍCI A hrající ve složení V. Šourková, P. Dušek a O. Veverka, a SOKOLÍCI B v sestavě L. Dušková, J. Imlauf a M. Imlauf.

První kolo letošního ročníku se uskutečnilo v sobotu 2. října v Kralupech nad Vltavou. V kralupské skupině se sešla řada velmi kvalitních soupeřů, kteří byli většinou nad síly obou našich družstev. SOKOLÍCI A dokázali vyhrát pouze jedno ze šesti utkání, když svého soupeře porazili 3:0. Z dalších zápasu si již připsali pouze body za několik uhraných setů. O něco lépe si vedli SOKOLÍCI B, kteří vyhráli dvě utkání, když jedno bylo, pomalu již tradičně, proti oddílovým kolegům. Z ostatních zápasů se jim však nepodařilo získat tolik za vyhrané sety, a proto jsou v konečném pořadí kola SOKOLÍCI A s menším počtem celkových výsledků nepatrně lepší než SOKOLÍCI B. Z toho je patrné, že bojovat o každý set, i když je celé utkání již ztracené, se vyplácí.

Pořadí po prvním kole je tedy následující: SOKOLÍCI A 29. místo a SOKOLÍCI B 33. místo. V pořadí jednotlivců si naši hráči vedou následovně: 74. místo O. Veverka, 81. místo P. Dušek, 86. místo J. Imlauf, 87. místo M. Imlauf, 96. místo V. Šourková a 103. místo L. Dušková.

Prvního kola se celkem zúčastnilo 35 týmů a 114. jednotlivců. Doufáme tedy, že naše družstva v dalším kole své postavení v tabulce vylepší.

Pořadí družstev
Pořadí jednotlivců