Dnes je pátek 19. dubna 2024
a svátek slaví Rostislav, zítra slaví svátek Marcela.

3. turnaj TCV Badminton Amateur Open

V sobotu 18.1.2012 se čtyři borci Královédvorského badmintonu vydali poprvé na v pořadí již třetí turnaj seriálu turnajů TCV Badminton Amateur Open do Pardubic – Rosic. Na naší soupisce nechyběli Ondra Lehoczký, Martin Godár, Michal Hroch a Jarda Imlauf. Badminton se hrál ve velice netradičním prostředí nafukovací haly, což však nikterak neovlivnilo náš herní projev. Na turnaj se přihlásili soupeři celého spektra herních kvalit a tak nebyla nouze o zápasy jednoznačné ale i herně vyrovnané a zajímavé.

Ze základních skupin postoupili všichni hráči do vyřazovacího pavouka, ve kterém se hned v úvodu střetli J.Imlauf a M.Hroch. Michal nedal Jardovi šanci a tak nakonec po prohře s M.Sáňkou a vítězstvím nad L.Opletalem obsadil celkové třetí místo. J.Imlauf se dále utkal s M.Godárem, kterého porazil a po následné výhře nad M.Sokolem se usadil na celkové páté příčce. O.Lehoczký po prohře s L.Opletalem a další prohře s M. Sokolem narazil na M.Godára. Z následné bitvy vyšel Ondra jako vítěz a umístil se na celkovém 7. místě hned před Martinem, který skončil osmý. Celkovým vítězem se stal pardubický Míla Sáňka a na druhém místě skončil lanškrounský Jiří Dinga. Šest nejlepších si jako cenu odneslo výbornou perníkovou badmintonovou raketu. Celkově tedy lze konstatovat, že se turnaj povedl.

Turnaj v Rychnově nad Kněžnou

21. ledna se v Rychnově nad Kněžnou uskutečnil další turnaj pro neregistrované hráče. Náš oddíl reprezentovali I. Dušáková, M. Hroch, O. Lehoczký a O. Veverka.

I. Dušáková se představila ve dvouhře žen. Ze sedmi utkání se jí podařilo jednou vyhrát a jednou uhrát remízu 1:1 na sety. To v konečném pořadí znamenalo šesté místo.

Nelichotivě dopadl turnaj pro naše hráče. Nikdo z nich nedokázal postoupit ve dvouhře mužů ze skupiny. Nejblíže postupu byl M. Hroch, který ve skupině obsadil třetí místo. O. Lehoczkému ani O. Veverkovi se čtyřhry příliš nevyvedly, když obsadili ve svých skupinách předposlední pátá místa. Své výsledky nedokázali naši hráči zlepšit ani ve čtyřhrách. Dvojice M. Hroch - O. Veverka obsadila ve skupině třetí, tedy první nepostupové místo. O. Lehoczký s L. Horynou (Hradec Králové) obsadil ve skupině místo poslední, na tomto výsledku se podepsala hlavně nesehranost obou hráčů.