Dnes je pátek 29. března 2024
a svátek slaví Taťiána, zítra slaví svátek Arnošt.

3. turnaj TJ MOntas Hradec Králové

V sobotu 4. 2. se v Hradci Králové uskutečnil další turnaj pro neregistrované hráče. Z našeho oddílu se turnaje zúčastnila početná výprava 10 hráčů a hráček, kteří zasáhli do bojů ve všech disciplinách. Celkem se turnaje zúčastnilo 20 hráčů a 6 hráček.

Do dvouhry žen se přihlásila šestice hráček, z nichž celá polovina byla z našeho oddílu. Nejlépe se umístila A. Haasová, které vyhrála všechna svá utkání a zaslouženě vyhrála. I. Dušáková obsadila 3. místo, když vyhrála 3 utkání. Poslední naší zástupkyní byla na 5. místě J. Veverková.

Do dvouhry mužů se přihlásilo 20 hráčů. Náš oddíl reprezentovalo sedm hráčů. Nejprve se hráči utkali ve čtyřech skupinách s následným postupem všech hráčů do pavouka. První kolo vyřazovacích bojů znamenalo dva oddílové souboje. O. Lehoczký se utkal s O. Veverkou a M. Godár s M. Hrochem. O. Lehoczký a M. Godár v těchto utkáních prohráli a obsadili tak celkové 17. - 20. místo. Pohromou pro naše hráče se stalo druhé kolo, přes které neprošla čtveřice O. Veverka, M. Hroch, M. Imlauf a J. Balcar. Tito hráči se tak podělili o 9. – 16. místo. Poslední náš zástupce J. Imlauf dohrál ve čtvrtfinále, když nestačil na pozdějšího vítěze Říhu. J. Imlauf obsadil konečné 4. – 8. místo.
Velmi úspěšná pro naše hráčky byla čtyřhra žen. Dvojice Haasová - Veverková obsadila druhé místo, která v přímém souboji o vítězství těsně podlehla dvojici Dušáková - Křížová (Chlumec n. C.).

Hluboko za očekáváním zůstaly naše výsledky ve čtyřhře mužů. Ani jedna z našich dvojic se nedokázala probojovat do finálového pavouka. Nejblíže k postupu měla dvojice Hroch -Veverka, když v jejich skupině měly všechny dvojice stejný počet bodů i rozdíl získaných setů (neznámý postupový klíč pořadatelů ji však zařadil na druhé místo). Dvojice J. Imlauf – M. Imlauf a J. Balcar - O. Lehoczký ve svých skupinách také obsadily druhá místa. Vyřazovací boje o 5. - 6. místo se tak stalo malým oddílovým přeborem. Nejlépe se zde dařilo dvojici J. Imlauf - M. Imlauf, která obsadila 5. místo, dvojice J. Balcar - O. Lehoczký obsadila místo šesté a na dvojici M. Hroch – O. Veverka zbylo místo sedmé.

Našim párům se také dařilo ve smíšené čtyřhře. Získali jsme dvě medailová umístění. Jednoznačným vítězem se stal pár A. Haasová - J. Imlauf. Boj o třetí místo byl další z řady oddílových soubojů dne, který ve svůj prospěch získal pár J. Veverková - M. Hroch. Nepopulární čtvrté místo pak připadlo páru I. Dušáková – O. Veverka.

Skoro novoroční turnaj Svitavy

V sobotu 11. 2. se pětice našich hráčů zúčastnila skoro novoročního badmintonového turnaje ve Svitavách. Naši hráči navázali na dobrá umístění na tomto turnaji, i když pro tentokrát nechali putovní pohár v držení domácímu hráči. Turnaje se zúčastnilo 12 hráčů (resp. 11 hráčů a 1 hráčka). Tou jedinou odvážnou hráčkou byla I. Dušáková, jež v konkurenci mužů obsadila poslední 12. místo. Výkonnost dalších hráčů byla poměrně vyrovnaná, o tom svědčí i konečné pořadí, kde rozdíl mezi hráči na 3. až 7. místě byl pouhé dva body. A jak se vedlo našim hráčům? M. Godár ze šesti utkání získal 15 bodů a obsadil 8. místo. O stupínek lépe dopadl O. Lehoczký, jemuž 19 bodů zajistilo místo sedmé. Zbylí dva naši zástupci se probojovali mezi nejlepší čtveřici. Nepopulární čtvrté místo obsadil díky horšímu vzájemnému zápasu O. Veverka. Celkové druhé místo pak vybojoval M. Imlauf. Po skončení dvouher se uskutečnil ještě turnaj ve čtyřhrách, kde k sobě byly dvojice náhodně vylosovány. Zde byla losem vytvořena naše silná dvojice O. Lehoczký - O. Veverka, která naplnila papírové předpoklady a obsadila druhé místo. Třetí místo obsadil M. Imlauf s Milanem. M. Godár se svým spoluhráčem obsadil místo čtvrté a I. Dušáková se svým spoluhráčem místo šesté.

Pořadatelé uspořádali opět pěkný turnaj, který se nám i výsledkově povedl, a tak zase někdy do Svitav rádi zavítáme. Pořadatelům za dobrou organizaci děkujeme.