Dnes je čtvrtek 16. května 2024
a svátek slaví Přemysl, zítra slaví svátek Aneta.

Přebor ČOS 2012

Náš oddíl byl pořadatelem přeboru ve kterém poprvé startovaly i oddíly které nejsou členy ČOS. Závod se konal v hale SŠIS, protože naše tělocvična nemá předepsanou výšku. Do Dvora Králové přijelo 61 závodníků ze šesti oddílů, kteří startovali v kategoriích mladší žactvo, starší žactvo a dospělí v jednotlivcích a synchronních dvojicích. Z našich 14 přihlášených závodníků nastoupilo pouze 13, P. Rychterová v kategorii žen do závodu nenastoupila. V kategorii žákyň ročník 2001 - 2004 startovalo 29 závodnic z toho sedm našich. Z nich si nejlépe vedla Aneta Zapletalová, která postoupila do finále jako osmá a v něm si ještě o jedno místo polepšila a skončila celkově na 7. místě. Michala Seidenglancová obsadila 13. místo, Adéla Hulíková 14. místo, Anna Vodehnalová 16. místo, Barbora Vosáhlová 17. místo, Andrea Trníková 21. místo a Michaela Hrnčířová 22. místo. Velkou smůlu měla A. Trníková, když při její dobré volné sestavě selhalo zařízení měřící výšku a Andrejka musela ještě z další závodnicí skákat znovu. V této sestavě si ale popletla poslední skoky a zaskákala 11 skoků což znamená srážku jednoho bodu u každého rozhodčího. Ve stejné věkové kategorii žáků jsme mněli tři zástupce a dva se probojovali do finále. Josef Drtina na třetím a Aleš Svoboda na pátém místě. J. Drtina si výborné 3. místo udržel, A. Svoboda klesl na 8. místo. Nikolas Steiner obsadil 9. místo. V kategoriích staršího žactva naši závodníci nestačili a obsadili poslední místa.

Anna Nováková, která dojíždí pouze jednou týdně z Borovničky 8. místo a Barbora Fišerová 9. místo. Tomáš Větvička 5. místo.

V kategorii synchronních dvojic ml.. žákyň výborně zaskákala dvojice B. Vosáhlová - A. Trníková a obsadila 3. místo. Tato dvojice dostala ve volné sestavě nejvyšší známku za synchronost ze všech dvojic, škoda že tento výkon nezopakovala i ve finálové sestavě. Také dvojice ml. žáků J. Drtina - A. Svoboda zaskákala dobře a obsadila 2. místo. V synchronních dvojicích st. žákyň M. Seidenglancová s A. Novákovou vzhledem k malé obtížnosti sestav a také špatné synchronosti obsadily 4. místo.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu závodu, Městskému Úřadu a informačnímu centru Dvůr Králové za ceny pro závodníky, panu místostarostu Kubicovi, který se zúčastnil zahájení závodu a dalším, kteří věnovali ceny pro závodníky a přispěli k dobré reprezentaci Sokola i Dvora Králové n. L.
V letošním roce nás čekají ještě dva závody MR žactva 3. 11. v Rožnově p. R., kam postoupili tři naši závodníci a pro ostatní Vánoční štrůdl v Praze.