Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Český závod věkových skupin 8.6. Dvůr Králové n.L.

Závod se konal ve sportovní hale ve Strži za účasti závodníků z osmi oddílů. Závodu se zúčastnilo 74 závodníků v kategoriích jednotlivců a 24 synchronních dvojic. Sešli se zde, až na pár jednotlivců, nejlepší závodníci do 18 let z celé republiky. Tento závod má jiná pravidla než závody Českého poháru. Závodníci jsou rozděleni do pěti kategorií podle věku a každý skáče povinnou a volnou sestavu. Prvních osm závodníků v každé kategorii postoupí do finále kde skáčí jednu sestavu. Do finálové známky se nezapočítává známka z kvalifikace. Po dopoledním rozeskakování byl závod ve 12 hodin zahájen nástupem všech závodníků za účasti místostarosty města pana Béma.

V kategorii dívek 9 - 10 let zaskákala slušně Adéla Hulíková a obsadila 9. místo. Ke svému prvnímu závodu nastoupila Adéla Hermanová a skončila na 11.místě. Ve stejné věkové kategorii chlapců si prvenství v kvalifikaci zajistil Petr Novák a další náš závodník Nicolas Steiner obsadil páté místo. P. Novák i ve finále zaskákal výborně a obsadil 1. místo. Stal se tak nejlepším závodníkem této kategorie v České republice na rok 2013. Také N. Steiner zaskákal dobře a obsadil 4. místo.

Kategorie dívek 11 - 12 let byla nejvíce obsazená. Zde se našim děvčatům nepodařilo brobojovat se do finále a obsadila tato místa - Andrea Trníková 12., Barbora Vosáhlová 14., Michaela Hrnčířová 18. místo.

V kategorii chlapců náš Josef Drtina postoupil do finále na čtvrtém místě, ve finále se zlepšil a obsadil 2. místo. Synchronní dvojice P. Novák - N. Steiner obsadila v kategorii 9 - 10 let 2. místo. Synchron dívek 11 - 12 let zde startovaly dvě naše dvojice a lépe dopadla nově sestavená A. Hulíková - M. Hrnčířová která obsadila 4. místo. A. Trníková a B. Vosáhlová obsadila místo páté, když jedna ze závodnic přerušila volnou sestavu.

Závod se vydařil a děkuji všem kteří se podíleli na zajištění závodu. Město Dvůr Králové nad Labem, autodoprava pan Seidenglanc, pan Novák a další dobrovolníci.