Dnes je středa 24. dubna 2024
a svátek slaví Jiří, zítra slaví svátek Marek.

Český závod věkových skupin

Sobotní závod patřil závodníkům do 18 let a z našeho oddílu se zúčastnili tři žáci. V kategorii žáků 9-11 let nás reprezentoval Erik Motal a na svém prvním závodě Tobiáš Kulveit. Oba naši zástupci zaskákali výborně v kvalifikaci, Erik zvítězil a Tobiáš obsadil třetí místo. Ve finále byli oba hodnoceni jen z devíti skoků a obsadili Erik třetí a Tobiáš čtvrté místo. I tak je to dobré umístění v této věkové kategorii z celé České republiky. V synchronních dvojicích žáků této věkové kategorie obsadila tato dvojice první místo.

Mezi žáky kategorie 13-14 let se představil další náš závodník Josef Drtina, který v kvalifikaci zaskákal výborně a obsadil třetí místo. Ve finále se ani on nevyvaroval chyb a skončil na čtvrtém místě.

Nedělní závod byl Přebor Čech. V kategorii chlapců r. 2007-2004 si v kvalifikaci opět výborně vedli naši dva zástupci Erik Motal obsadil třetí a Tobiáš Kulveit osmé místo a oba postoupili do finále. I ve finále zaskákal Erik Motal výborně a obsadil 2. místo. Tobiáš Kulveit měl druhou nejlepší sestavu v hodnocení provedení, ale vzhledem k menší obtížnosti své sestavy obsadil pěkné 6. místo.

V kategorii chlapců r. 2003-2000 obsadil v kvalifikaci Josef Drtina 7. místo a ve finále se ještě zlepšil a obsadil 5. místo. V kategorii dívek r. 2003-2000 dobře zaskákala Karolína Vognarová, které uniklo finále o 0,3 bodu a obsadila 9. místo. Druhá naše závodnice, Andrea Trníková, pokazila povinnou sestavu a obsadila 18. místo.