Dnes je úterý 16. dubna 2024
a svátek slaví Irena, zítra slaví svátek Rudolf.

Foto - ./pict/2016/12/

Český závod věkových skupin Dolní Bečva 26.11.2016

Na závody odcestovalo našich 7 závodníků již v pátek odpoledne. Po přespání v Rožnově p. R. jsme v sobotu ráno pokračovali do sportovní haly v Dolní Bečvě, kde jsme již od půl osmé měli trenink. Tohoto závodu se zúčastnilo přes sto závodníků, takže každý vyzkoušel trampolínu asi čtyřikrát. Od 10 hodin začal kvalifikační závod jednotlivců a synchronních dvojic, po něm následovalo finále všech kategorií a závod končil kolem 20 hodiny. V tomto náročném závodě podali naši závodníci dobrý výkon a dosáhli pěkných umístění.

Výsledky:
Za chlapce 9 - 10 let v kvalifikaci zaskákali oba naši zástupci výborně a postoupili do finále - Tobiáš Kulveit z druhého místa a Jakub Kňákal jako čtvrtý. Svoji finálovou sestavu zaskákal Tobiáš kulveit dobře a obsadil 3. místo. Jakub Kňákal svoji sestavu nedokončil a skončil na 8. místě.

Také naše děvčata se snažila, ale na postup do finále to nestačilo a obsadily tato místa:

• Dívky 11 - 12 let: 9. místo Anna Puhlovská, 15. místo Anna Svobodová

• Dívky 13 - 14 let: 14. Adéla Hermanová, 15. Aneta Vaňurová, 16. Natálie Jiranová

• V synchronních dvojicích žáků nahradil Erika Motala, který byl nemocný, Jakub Kňákal a s Tobiášem Kulveitem zaskákali výborně, obsadili 1. místo. V žákyních 13 - 14 let obě dvojice postoupily do finále, A. Hermanová s N. Jiranovou na třetím místě a A. Puhlovská s A. Vaňurovou na posledním osmém postupovém místě. Ve finále dvojice A. Puhlovská s A. Vaňurovou dostala nejvyšší známku za synchronnost ze všech dvojic a obsadila 4. místo. Druhá naše dvojice zaskákala také dobře, ale rozhodla synchronnost a tak A. Hermanová s N. Jiranovou obsadily až 7. místo.

Žákovské mistrovství České republiky Dvůr Králové n. L. 3. 12. 2016

Ve sportovní hale na nábřeží se závodu zúčastnilo na šedesát žákyň a žáků, kteří splnili podmínky k účasti na těchto závodech. Závodilo se v jednotlivcích, synchronních dvojicích a družstvech. Z našeho oddílu se do tohoto závodu kvalifikovali pouze dva žáci, proto jsme se nemohli zúčastnit soutěže družstev, na rozdíl od loňského roku, kde naše družstvo obsadilo třetí místo. V jednotlivcích zaskákal lépe Erik Motal, který si zajistil postup do finále a ve finále obsadil 5. místo. Druhý náš závodník Tobiáš Kulveit obsadil 11. místo. V závodě synchronních dvojic, kde skákali mladší i starší v jedné kategorii, zaskákali naši závodníci dobře a obsadili 2. místo.

Přebor ČOS Dvůr Králové n. L. 4. 12. 2016

Ve stejné hale se v neděli konal přebor ČOS. V mladších žákyních zaskákala na svém prvním závodě nejlépe Linda Hermanová a postoupila do finále, kde sice nestačila na zkušenější závodnice, ale i osmé místo je výborné. Další naše závodnice Anička Svobodová obsadila 10. místo a Anička Puhlovská, které se nepovedla volná sestava obsadila 13. místo.

V mladších žácích všichni tři naši zástupci postoupili do finále. Přeborníkem ČOS na rok 2016 se stal náš Erik Motal. Jakub Kňákal obsadil 6. místo a Tobiáš Kulveit 7. místo.

Ve starších žákyních se do finále probojovala Adéla Hermanová a obsadila 7. místo, Aneta Vaňurová obsadila 10. místo. V synchronních dvojicích žactva nahradila Linda Hermanová Natálii Jiranovou a se sestrou zaskákaly výborně, i když spolu trénovaly jen dopoledne před závodem.

Všem našim dvojicím se podařilo postoupit do finále, dvojice obsadily tato místa: Anna Puhlovská - Aneta Vaňurová 5. místo, Linda Hermanová - Adéla Hermanová 6. místo a Tobiáš Kulveit - Erik Motal 8. místo. Této naši dvojici se finále nepodařilo, sice dostali nejvyšší známku za synchronnost 9,4, bohužel však rozhodčí obtížnosti zaznamenali rozdílné provedení prvního cviku a dvojice dostala 0 bodů.

Na pořádání a zajištění těchto dvou akcí se podíleli: Město Dvůr Králové n.L., Sokol Dvůr Králové, CopyDvur.cz, ČOS, Sound servis, SŠIS a další trenéři, cvičitelé a rodiče našich cvičenců, kterým všem děkujeme za podporu.