Dnes je pátek 29. března 2024
a svátek slaví Taťiána, zítra slaví svátek Arnošt.

Liberecký skokan 25. 3.

V neděli 25. března jsme vyrazili na závody do Liberce. Na cestu nám svítilo sluníčko, nálada byla dobrá a my se i přes mírnou nervozitu těšili a byli jsme zvědaví, jak se nám sestavy v silné konkurenci dalších pěti týmů vydaří.
Po příjezdu do Liberce jsme zjistili, že je atmosféra ve městě spíše hokejová, ale po příchodu do tělocvičny jsme viděli, že i trampolíny mají hodně příznivců a fanoušků. Za jejich vydatného povzbuzování jsme se s chutí pustili do závodu.
První skupina, kde jsme měli zastoupení, byla kategorie L3 chlapci. Tam nás reprezentoval Šimon Kulveit, který z kvalifikace postoupil na 2. místě, ale na medaili tentokrát bohužel nedosáhl a skončil čtvrtý. Pak přišel na řadu závod dívek kategorie L3, kde jsme měli hned čtyři účastnice. Ale ani další týmy nebyly pozadu, a tak byla tato skupina nejpočetnější a konkurence opravdu velká. Třem dívkám utekla účast ve finále jen těsně, ale i tak dosáhly krásných výsledků a obsadily 6. (Kačka Ježková), 7. (Eliška Lebedová) a 8. (Verča Hryb) místo. Čtvrtá z nich - Linda Hermanová - se do finále proskákala, zabojovala a domů si odvezla zlatou medaili.

Druhý chlapec z našeho oddílu, Ondra Cibulka, nastoupil do závodu kategorie L5 chlapci, a přestože skákal hezky, stačilo to tentokrát jen na 4. místo.
Další dívčí kategorií, ve které jsme měli silné zastoupení, byla kategorie L6 dívky. Tam nás reprezentovaly hned tři závodnice. Finále, do kterého postupovalo 5 nejúspěšnějších skokanek, bohužel jen o fous uteklo Aničce Svobodové, která skončila šestá. Zadařilo se ale Aničce Puhlovské a Adélce Hermanové, které obě o medaile ve finále bojovaly. Sestavy se jim povedly a v silné konkurenci převážně domácích závodnic nakonec obsadily 2. (Adélka) a 4. (Anička) místo.

Také v synchronním skákání se nám nevedlo vůbec špatně! Jasnými favoritkami ve své kategorii (L3) byly už od začátku závodu Káťa Ježková a Anička Svobodová, které se už v kvalifikaci dostaly do vedení a ve finále vítězství stvrdily. Zaskákaly nejlépe a vybojovaly (i přes mírné zmatky pořadatelů, kteří s nimi chtěli vyměnit první místo za třetí :-)) zlaté medaile.
Další dvojice (kategorie L1) Verča Hryb a Elča Lebedová také postoupila do finále – a to z krásného třetího místa. Medaile jim ale bohužel utekla a skončily na 5. místě. Třetí pár ve složení Anička Puhlovská a Adélka Hermanová nás reprezentoval v kategorii L5, kde se jim povedlo získat bronz.
Výprava do Liberce se nám tedy podařila, nějaké ty medaile jsme posbírali a dobrá nálada nás neopustila ani cestou zpět.

Už teď se těšíme na další výzvy, závody a boje o medaile! Nebojte – hned až nějaké získáme, nezapomeneme se pochlubit. Hezký den všem, držte nám pěsti a můžete přijít i fandit. Kompletní výsledky těchto závodů na http://www.trampolinescore.com.

Fotografie můžete vidět na https://jarinek69.rajce.idnes.cz/Liberecky_skokan_25.3.2018/

Liberecký skokan 25.3. Liberec - výsledky

Žákyně kategorie L3: