Dnes je pondělí 29. dubna 2024
a svátek slaví Robert, zítra slaví svátek Blahoslav.

Oddíl atletiky - články
27. 6. 2022 - Je vymalováno!
Naše sokolovna opět září čistotou! Velký sál i klubovna jsou vymalované a dnes jsme se, horko nehorko, sešli na úklidové brigádě. Klobouk dolů přede všemi, kteří se dnes místo na koupaliště přišli vykoupat ve vlastním potu. Zvláštní pochvala patří všem mladým sokolům, kteří dnes přišli podpořit dospěláky a odvedli veliký kus práce. Jsou to opravdoví borci. Od zítřka už zase začne sokolovna sloužit svému účelu, zítra mají trénink gymnastky, které se chystají v červenci do Švýcarska na Eurogym, ve středu budou ženy trénovat svou pohybovou skladbu, kterou připravují na Ježkov. A od pondělí začíná soustředění oddílu trampolín.

2. 6. 2022 - Minisoustředění gymnastické přípravky
V sobotu 28.5. se děti z gymnastické přípravky sešly na minisoustředění. Přestože venku bylo docela příjemné počasí, v obou tělocvičnách naší sokolovny rozhýbalo svá těla 14 dětí a 4 dospělí. Nálada byla výborná a energie nekonečná, takže jsme se skoro 6 hodin téměř nezastavili. Kromě standardních cvičení na koberci a nářadí jsme stihli vyzkoušet obratnost a sílu na hrazdě, žebřinách a při šplhu. Hra na živé pexeso a soutěž v postřehu a rychlosti byla také velká zábava. Půldenní trénink a snažení bylo završeno závody, na kterých si děti vyzkoušely sestavičky, které během dne pilovaly a popraly se také o největšího a nejrychlejšího “Šplhouna”. Závody už zvědavými pohledy bedlivě sledovali natěšení rodiče, sourozenci, babičky a dědové… Všechny předvedené výkony byly oceněny zasloužený potleskem a samozřejmě diplomy, medailemi a dalšími odměnami. O pohodu, bojovnost a vše potřebné se celou dobu staraly cvičitelky oddílu přípravky Jitka Karešová a Lucie Fišerová a skvěle je doplňovaly obětavé a hbité pomocnice Evča Špatenková a Majda Fišerová, které kdysi také prošly gymnastickou přípravkou a láska k pohybu jim zůstala dodnes, stejně jako chuť předávat tuto lásku a radost dalším… Minisoustředění se vydařilo a už se těšíme na další akce.

12. 4. 2022 - Krajský přebor ve sportovní gymnastice
9. dubna se jedenáct chlapců zúčastnilo krajského přeboru ve sportovní gymnastice v Trutnově a také zde se jim dařilo. Přeborníky Královéhradeckého kraje ve sportovní gymnastice jsou J. Seifrt, M. Holan, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbrní pak T. Erban a F. Šturm.

12. 4. 2022 - Župní přebor v gymnastice a šplhu mužských složek
Zároveň 2. dubna proběhl v královédvorské sokolovně také župní přebor kompletních mužských složek. Titul župního přeborníka a zlato za gymnastiku si odnesli J. Seifrt, M. Holan, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbro O. Seifrt, F. Šturm a H. David a bronz V. David, A. David. a T. Erban. Ve šplhu se stali župními přeborníky J. Seifrt, H. David, M. Holan, A. David, F. Šturm, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbrní byli D. Báča, T. Erban, J. Janků a V. David.

12. 4. 2022 - Fotografie ze župního přeboru v gymnastice a ve šplhu
2. dubna se konal v naší sokolovně župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu mladších a předškolních žákyň. děvčata získala tři bronzové medaile za gymnastiku - N. Pokorná, L. Haase a A. Kilevníková a dvě zlaté - J. Řehořová a E. Hažvová, dvě stříbrné - A. Kilevníková a jednu bronzovou - L. Haase

27. 3. 2022 - Z trutnovského bazénu jsme vylovili sedmnáct medailí
V neděli 27. března pořádala župa Podkrkonošská Jiráskova přebor v plavání, kterého se zúčastnilo 95 závodníků ze sedmi sokolských jednot. Za Sokol Dvůr Králové n. L. nastoupilo 31 závodníků, kteří vybojovali celkem 17 medailí. Šestkrát jsme získali zlato a titul přeborníka župy - Bětka Šecová, Vojta David, Dan Voborník, Aleš Kukal, Míša Lukáš, Ondra Schreiber. Šestkrát brali královédvorští stříbro - Julinka Řehořová, Adélka Kukalová, Bára Ježová, Terezka Hulíková, Hynek David, Kuba Schreiber a pětkrát bronz - Liduška Šecová, Anežka Holanová, Honzík Seifrt, Toník David, Tom Erban Všem blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci jednoty! Soutěž ve všestrannosti pokračuje už v sobotu 2. dubna závodem ve sportovní gymnastice ve Dvoře Králové. Závod je postupový pro mužské složky. Postupový závod pro ženské složky se koná další týden v Náchodě. Všem patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci jednoty!

28. 2. 2022 - Co mají místa vyobrazená na fotografiích společného se Sokolem? Soutěžte!
Najdi a navštiv všech 16 míst vyobrazených na fotografiích. Na každém z míst splň úkol pod obrázkem a nech se při jeho plnění vyfotit. Když své fotografie a odpovědi pošleš na adresu sokoldvur160@seznam.cz zasloužíš si odměnu, a také nám pomůžeš oslavit pohybem výročí sto šedesát let od založení Sokola a zvýšit tak povědomí o našem Sokolu mezi lidmi. Pokud přijdeš na spojitost jednotlivých míst se Sokolem, napiš nám i to, získáš bonusovou odměnu!

23. 2. 2022 - Z gymnastického soustředění žáků
V lednu měli naši hoši soustředění, na kterém se připravovali na letošní závodní sezónu. Podívejte se!

14. 2. 2022 - Koulovačka
Na konci ledna se naši gymnasté zúčastnili soustředění v Polici nad Metují. Ve Dvoře nebylo po sněhu ani památky, ale v Polici po celý den sněžilo. A tak jsme večer po tréninku neodolali malé vycházce, která přerostla ve velkou koulovačku. V Polici na náměstí ještě svítil vánoční stromeček a byla to úplně vánoční atmosféra...

5. 2. 2022 - Představujeme oddíl předškolních dětí
V tomto oddíle cvičí předškoláci už bez rodičů. Učí se základním dovednostem, získávají správné návyky při pobytu v tělocvičně. Učí se šplhat, běhat, skákat i cvičit na nářadí. Předškoláci mají rádi jednoduché hry a soutěže, rádi závodí. Také milují překážkové dráhy.