Dnes je úterý 30. dubna 2024
a svátek slaví Blahoslav, zítra je svátek práce

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
14. 2. 2010 - Zimní setkání ježkovských táborníků
V sobotu 6. března se sejdou ježkovští táborníci a další příznivci sokolského táboření na svém tradičním zimním setkání.

28. 8. 2009 - Lovci mamutů na Ježkově - zpráva o letošním táboře
Také letos tábořili dvorští sokolové na svém tábořišti Ježkov u Doubravice. Letos zde tábořilo rekordních 54 dětí a 14 dospělých. Protože se v průběhu prázdnin nenašla skulinka k uveřejnění zprávy o našem táboře, nabízíme vám ji se zpožděním až nyní.

16. 12. 2008 - Přejeme všem členům a příznivcům krásné Vánoce
T. J. Sokol Dvůr Králové n. L. přeje všem svým členům a příznivcům krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí do nového roku!

1. 12. 2008 - Sokolští táborníci měli zimní sraz
Již čtvrtým rokem připravují královédvorští sokolové Zimní sraz sokolských táborníků. Ten je určen všem, kteří si chtějí na chvíli připomenout krásnou táborovou atmosféru a zavzpomínat si na společné chvíle prožité na Ježkově, ale i těm, kteří se příští rok chystají tábořit poprvé.

1. 12. 2008 - Téma tábora 2009 na Ježkově je známo!!!
Na Zimním tábornickém setkání byla odtajněna etapová hra pro příští tábor. Bude to hra na motivy knihy Eduarda Štorcha Lovci mamutů. Sám velký Mamutík přišel pozvat děti do hlubin času, kde až bude v červenci slunce nejvýš, bueme společně lovit pod Ježkovou horou mamuty. Máme se jistě nač těšit!!!

4. 8. 2008 - Lidé kolem Ježkova
Svůj volný čas věnuje každoročně dětem na Ježkově mnoho dospělých, kteří bez nároku na odměnu připravují dětem smysluplné vyplnění volného času a dobrou zábavu.

3. 8. 2008 - Jaký byl letošní tábor na Ježkově
Šestnáctým rokem zavlála nad Ježkovem, tábořištěm královédvorských sokolů, sokolská vlajka. Letos se zde sešlo 41 dětí a 15 dospělých, aby společně prožili dalších nezapomenutelných 14 dní, tentokrát s etapovou hrou Pohádky tisíce a jedné noci. Sám sultán, autor hry J. Hotový, po večerech vyprávěl kouzelné příběhy krásné Šahrazád. Posluchači při nich popíjeli orientální nápoj masala z vlastnoručně vyzdobených hrnečků.

5. 5. 2008 - Brigáda na Ježkově po druhé
Na přelomu dubna a května se sešli na Ježkově táboroví vedoucí, aby probrali program tábora a samozřejmě také přiložili ruku k dílu.

2. 3. 2008 - Přihlášky na tábor jsou k dispozici
Minulý týden se začaly rozdávat přihlášky na sokolský tábor na Ježkově. Ještě máme několik posledních volných míst. Letošní etapová hra má název Pohádky tisíce a jedné noci". Mohou se přihlásit i děti, které nechodí do Sokola. Přihlášku obdržíte u P. Špatenkové v pondělí nebo ve středu mezi 17 - 19 hodinou v sokolovně. Ve složce všestrannost - tábořiště na Ježkově - tábor Sokola Dvůr Králové n. L. najdete postupně seznam přihlášených táborníků.

18. 1. 2008 - Akademie ke 145. výročí založení Sokola Dvůr Králové n. L.
Zveme všechny naše členy a příznivce na slavnostní akademii ke 145. výročí založení královédvorské sokolské jednoty, která se koná ve sportovní hale ZŠ Strž v pátek 1. února od 17 hodin. Vystoupí cvičenci oddílů všestrannosti i sportovních oddílů.