Dnes je čtvrtek 28. března 2024
a svátek slaví Soňa, zítra slaví svátek Taťiána.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
29. 7. 2014 - Tradiční fotografie táborníků
Zde nabízíme tradiční fotografie všech táborníků, družstev i dospělých.

29. 7. 2014 - Další fotografie ze závěrečné etapy
Po ukončení poslední etapy čekalo děti v táboře romantické vyhodnocení u osvětlené lodi a samozřejmě také poklad a odměny pro nejlepší družstva.

29. 7. 2014 - Závěrečná etapa vedla přes tři vodní plochy
Na závěrečnou etapu bylo připraveno velké vikingské putování, kde družstva začínala svou pouť na Tešnovské přehradě, kde pomocí raftu plula k nepřátelským územím, která vyplenila. Po překonání Labe putovala družstva pěšky na Dubinu, kde opět zdolávali vikingové vodní hladinu a plnili různé úkoly. Posledním úsekem cesty byl Zátlucký rybník, kde se plavili na vikingské pramici k místu, kde si každý člen družstva vylovil sáček s runami a kde se rozloučili se svým vikingským vůdcem.

29. 7. 2014 - Krásná atmosféra provázela vyhodnocování etapové hry
Hodnocení jednotlivých etap probíhalo večer za svitu loučí u vikingské lodi. Atmosféra těchto okamžiků byla prostě nezapomenutelná. Pro mladší táborníky připravili vedoucí psí stopovanou. Děti, psíci i vedoucí, psovodi si ji neskutečně užili. Za Top hru letošního tábora považují táborníci hru Hazard. To se otevřely dveře ježkovského kasína a děti mohly vyzkoušet, jaké to je hrát hazard. Soutěž o to, kdo vydělá víc peněz narušilo otevření snack baru, kde barmanky lákaly děti, aby vydělané paníze utratily za dobroty. A lákaly úspěšně. Ti, kteří neprohráli peníze v kasínu, je utratili v baru. V závěru hry nechybělo i poučení, že dát se na hazard není správné. Celý tábor si zahrál hru kross-scrabble. Herní plán byl zvětšen na plochu hřiště, a tak mohlo najednou hrát všech čtyřicet táborníků.

29. 7. 2014 - Zábava u táboráků
Tentokrát se vydařila zábava u táboráků. Při prvním táboráku bavili táborníky vedoucí i instruktorky. Na programu byly parodie ze života na táboře. Při druhém táboráku převzaly iniciativu děti. Program byl bohatý a zábavný. Nejlepší scénky byly vybrány do programu závěrečného táboráku.

29. 7. 2014 - Po odchytu ovcí rovnou do aquaparku
Odchyt ovcí byl velmi náročný, protože teplota na slunci byla 40 stupňů. Proto všichni ocenili příjemné svlažení na skluzavce.

29. 7. 2014 - Země ovcí a skluzavka
Etapa Země ovcí strhla i vedoucí. Možnost zahrát si na tupé ovce všechny zaujala. A tak se ovčí bé ozývalo v táboře i v následujících dnech. Pravý ježkovský tobogán vyrostl na louce za lesem a všichni si jej velmi užívali.

27. 7. 2014 - Bojové táborové hry patří k nejoblíbenějším
Většina dětí má v oblibě bojové hry. Minulé roky se setkaly s velkým ohlasem čelenky nebo boj o vlajku a letos se hrály s nemenší vervou nové hry. A co teprve když se do her zapojí vedoucí, to je teprve maso.

27. 7. 2014 - Vikingové na cestě za výrobou zbraní
Vikingská družstva putovala po stanovištích a získávala materiál na výrobu luku a šípů. nakonec si všichni zastříleli z luku.

27. 7. 2014 - Letošnímu táboru přálo počasí
Pouze tři větší deště zasáhly do běhu tábora, ale nijak nenarušily naši činnost. Teplé počasí nahrávalo našim vodáckým aktivitám. Vydařily se všechny noční akce. Hned první bylo noční zahájení etapové hry na Zátlukách, kam připluli vikingové. Noční hra běsnící sopka byla opravdu pěkná. Všichni přivítali spaní pod širákem. Starší táborníci také absolvovali večerní speciální hru Lepra.