Dnes je sobota 20. dubna 2024
a svátek slaví Marcela, zítra slaví svátek Alexandra.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
30. 7. 2013 - Foto Ježkov
Pěkné hromadné fotografie najdete zde.

30. 7. 2013 - Závěr tábora
Zde najdete záběry z poslední etapy, kdy se vojsko Bílé královny připravovalo na boj s drakem Tlachapoudem. Museli si vyrobit štíty, papírové koule, naučit se trefovat koulemi na cíl a odrážet koule, pochopit strategii hry. Po cestě zastihly táborníky jediné dešťové kapky za celý tábor. Bylo jich asi dvacet a trvaly tři minuty. Pak už dorazili k místu, kde měla Červená královna svého Tlachapoudka. Vojáci skandovali "Pryč s krvavou babou!" a Červená královna zavolala:"Vypusťte Tlachapouda!" Strhl se velký boj, který nakonec byl pro vojsko Bílé královny vítězný. Po návratu do tábora čekala na všechny obrovská hostina. Děkujeme všem rodičům, kteří čímkoli přispěli do hostiny. Děti byly u vytržení a hostiny se opravdu velmi vydařila.

30. 7. 2013 - Další fotky z tábora
Nabízíme další fotografie z tábora. Je na nich zachycena hra Transfúze a také záběry z etapy "Čaj o páté", kdy se děti měly přiblížit ke stolujícím postavám z Alenky a pozorovat, co dělají a co všechno kolem nich je. Pak měla družstva zapsat, co viděla. Taky jsou zde k vidění společné fotky družstev, tábora i vedoucích.

24. 7. 2013 - Fotky z druhého týdne od P. Tomka
Děti se na táboře dobře baví. vedoucí pořád vymýšlí, čím by zpestřili dětem tábor. Včera čekala na nejstarší táborníky zajímavá noční hra, její splnění stálo účastníky jistě hodně sil. Dnes večer se všichni těší na diskotéku.

24. 7. 2013 - Foto z druhého týdne tábora na Ježkově
Počasí nám stále přeje, a tak se nám daří plnit všechno, co jsme si před táborem předsevzali. Etapová hra se úspěšně řítí ke svému cíli. dětem se líbilo spaní pod širákem, vodní hrátky a další nové hry. Dnes se koná čaj o páté, kdy budou mít děti za úkol pozorovat, co se v Říši divů děje a vše zapsat. Zítra nás čeká finále a boj s Tlachapoudem. Snad se podaří zvítězit dobru nad zlem i na Ježkově.

21. 7. 2013 - Pokračování fotografií z Ježkova
Další fotografie z hasičské soutěže a fotky z ranní speciální bojovky pro nejstarší táborníky.

20. 7. 2013 - A ještě poslední várka fotek v tomto týdnu
V pátek čekala na táborníky další, již 6. etapa s názvem Salazenkran, což je název červené královny, kdy se děti musely dostat přes bažinu po hlavách mrtvých, které nechala setnout červená královna. Dále se konal turnaj v šipkách a trénink střelby z foukaček. Velmi se líbila hra na hasiče a žháře, kdy družstva zároveň rozdělávala oheň, aby mohla přepálit provázek a zároveň část členů hasila pomocí injekčních stříkaček ohně soupeřům. Odpoledne se opět věnovali vodním radovánkám a večer si zahráli strategickou hru na pustém ostrově. O víkendu čeká táborníky 7. etapa s názvem královská hra a večer oblíbená diskotéka.

20. 7. 2013 - Další zprávy z tábora na Ježkově
Ve středu odpoledne se táborníci koupali na Zábřezí. Tentokrát měli volnou zábavu, a tak si každý našel to, co ho nejvíc bavilo. Plavání, řádění na kládě, potápění nebo lovení pulců. Po návratu si všichni s chutí zahráli čelenky a večer využili osobní volno ke sportovním hrátkám. Na čtvrtek byl naplánován výlet z hradu na hrad. Šlo o putování z hradu Litice na hrad Potštejn. Našel se čas i na vykoupání v Orlici. Večer si táborníci poseděli u táboráku.

17. 7. 2013 - Setkání s houseňákem
Úterní odpoledne patřilo vodním radovánkám, když cvičitelé připravili vodní pětiboj. Pak se mohli děti i dospělí povozit na koních, které přivedl do tábora až z Debrného V. Lokvenc. Potom přišly na řadu hádanky. Večer si všichni užili dosyta diskotékových tanců. Ráno přišel za dětmi Houseňák, ukázal dětem orákulum, pergamen, ve kterém bylo zaznamenáno vše, co se v Říši divů dosud odehrálo. Byla připravena hra Kalendář, při které každé družstvo dostalo kalendář. Úkolem členů družstva bylo běhat po lese a hledat lístečky, na kterých byly různé informace s datem, ty museli přetlumočit zapisovateli, který měl místo za startovní čarou a ten vše zapsal do kalendáře k příslušnému datu. Dnešní odpoledne patřilo koupání. Zítra čeká táborníky výlet. A tak se se svými informacemi a fotografiemi ozveme opět v pátek.

17. 7. 2013 - 5. den tábora
Ve středu dopoledne táborníci absolvovali tábornické dovednosti. Půlka táborníků si vyrazila s Jiříkem na botanickou vycházku, kde poznávali stromy a rostliny, ale také se dozvídali, k čemu se požívá dřevo z toho kterého stromu a k čemu se používají různé byliny. Druhá polovina měla kurz první pomoci s Honzou a Dášou. Zopakovali si pravidla první pomoci, jak pomoc přivolat, jak poskytnout první pomoc. Pravidla při provádění masáže srdce a také pomoc při různých typech zranění. Zde nabízíme pár obrázků ze středečního dopoledne a také pár záběrů na táborové prostředí a výsledky závodů.