Dnes je neděle 28. dubna 2024
a svátek slaví Vlastislav, zítra slaví svátek Robert.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
16. 7. 2013 - Tydlidýn a Tydlibum
4. etapa představila další dvě postavy, které žijí v Říši divů. Byli to Tydlidýn a Tydlibum. Táborníci se rozlosovali do dvojic, ve kterých pak plnili různé úkoly. A že to byly dvojice mnohdy nesourodé uvidíte na našich fotografiích. Následovalo sportovní člověče, nezlob se, úpolové hry dobývání hradu a demonstrace. Fotografie z vodnického pětiboje a dalších aktivit přineseme opět zítra.

16. 7. 2013 - Fotky ze třetího a čtvrtého dne tábora
V pondělí si děti ozdobily kloboučky v barvách svých družstev, ve kterých budou putovat v Říši divů. Odpoledne si vyzkoušeli všichni kriket a kubb, nechyběla ani oblíbená hra na krále i hry pro mladší táborníky. Připravena byla soutěž lov pro ZOO, Čárový kód a svíčkový fotbal. Po setmění čekala táborníky ještě procházka po lese.

15. 7. 2013 - Další fotografie z tábora na Ježkově
Nastal čas prázdninových dobrodružství, na která se děti těšily a dospělí usilovně připravovali. V sobotu byl zahájen 21. tábor na Ježkově. Tentokrát zde táboří 46 dětí ve věku 6 až 15 let, kterým věnuje svůj čas skoro dvacítka dospělých. Letošní etapová hra se nazývá Alenka v říši divů a táborníci se potkají se všemi hrdiny známé pohádky. Hned první den se vydali za králíkem, za kterým spadli do nory a dostali se do světa za zrcadlem. Tam je uvítaly obě královny a také Kloboučník. Cesta pohádkovým světem bude pokračovat v dalších dnech. Kromě etapové hry na děti čekají další hry a soutěže, tábornické dovednosti a další zábava. Nebudou chybět ani táboráky a vyhlášené ježkovské diskotéky. Zde nabízíme fotografie Petra Tomka.

15. 7. 2013 - Sokolský tábor na Ježkově byl zahájen
V sobotu byl zahájen 21. tábor královédvorského Sokola na Ježkově. Zde nabízíme první fotografie.

17. 3. 2013 - Setkání ježkovských táborníků
V neděli 17. března se sešli ježkovští táborníci, aby si společně zavzpomínali na loňských 14 dní, které prožili na sokolském tábořišti Ježkov. Táboroví vedoucí připravili pro děti nové hry, při kterých se bavily nejen děti, ale i dospělí. Nechyběla ani výtvarná dílna, při níž si každý vyrobil velikonočního panáčka, kterému místo vlasů naroste zelené osení. V další části programu se sešli všichni v gymnastickém sále, kde bylo připraveno promítání. Nejdřív však přišel mezi přítomné podivný muž, který se představil jako Kloboučník a pozval děti na letošní tábor. Letos jej tedy prožijeme ve společnosti Alenky v říši divů. Potom se již účastníci dočkali promítání filmu z loňského tábora. Připomněli si etapovou hru, Cesta kolem světa. Rádi si zopakovali atmosféru, která provázela tábor 2012. Nyní se však již všichni těšíme na letošní tábor, který se koná v druhé polovině července.

8. 2. 2013 - Zimní setkání sokolských táborníků má konečně termín!
Také se těšíte na Zimní tábornické setkání? Těšíte se na společně prožité odpoledně spojené s hrami, vyráběním a promítáním z loňského tábora? Konečně byl určen termín tohoto setkání! Sejdeme se v neděli 17. března v sokolovně. A jako ochutnávku nabízíme krátký sestřih zajímavých záběrů z filmu o táboře. Tak příjemné pokoukání!

11. 11. 2012 - Výsledky župního desetiboje
Zde najdete výsledky župního desetiboje.

4. 3. 2012 - V sokolovně se konalo Zimní setkání sokolských táborníků
Padesátka dětí se sešla v sokolovně, aby společně zavzpomínaly na chvíle prpžožité na sokolském tábořišti Ježkov. Nejprve si zahráli táborníci společně hry, zaskákali si na velké trampolíně a dokonce si vyrobili originální záložku. V druhé části programu navštívili táborníky pracovníci cestovní kanceláře KUDYKAM, aby předali sokolům poukaz na 14-tidenní cestu kolem světa, který vyhrála právě královédvorská sokolská jednota. Děti obdržely pozvánku na ůestošní tábor, který se ponese v duchu hry Cesta kolem světa. Následoval film, který byl pořízen na loňském táboře Egypt aneb ve stínu pyramidy. Podívejte se na fotografie ze zimního setkání.

7. 1. 2012 - Ježkov v zimě
První lednovou sobotu jsme navštívili sokolské tábořiště Ježkov. Počasí nám nepřálo, z nebe se sypal mokrý sníh. Po výměně myších pastiček a několika drobných úpravách jsme pospíchali do tepla domova. Ježkove, už se na tebe těšíme!!!

12. 8. 2011 - Přečtěte si článek o našem táboře v Krkonošských novinách
Přečtěte si článek o našem táboře v Krkonošských novinách.