Dnes je středa 24. dubna 2024
a svátek slaví Jiří, zítra slaví svátek Marek.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
29. 7. 2014 - Ježkov to je sen
Je název písničky, kterou napsala A. Erbenová a hudbu složil J. Kučera. Pojďte si zazpívat a zavzpomínat k letošnímu táboráku.

29. 7. 2014 - A fotografie podruhé
Další porce fotek z ježkovského ateliéru.

29. 7. 2014 - Tradiční fotografie táborníků
Zde nabízíme tradiční fotografie všech táborníků, družstev i dospělých.

29. 7. 2014 - Další fotografie ze závěrečné etapy
Po ukončení poslední etapy čekalo děti v táboře romantické vyhodnocení u osvětlené lodi a samozřejmě také poklad a odměny pro nejlepší družstva.

29. 7. 2014 - Závěrečná etapa vedla přes tři vodní plochy
Na závěrečnou etapu bylo připraveno velké vikingské putování, kde družstva začínala svou pouť na Tešnovské přehradě, kde pomocí raftu plula k nepřátelským územím, která vyplenila. Po překonání Labe putovala družstva pěšky na Dubinu, kde opět zdolávali vikingové vodní hladinu a plnili různé úkoly. Posledním úsekem cesty byl Zátlucký rybník, kde se plavili na vikingské pramici k místu, kde si každý člen družstva vylovil sáček s runami a kde se rozloučili se svým vikingským vůdcem.

29. 7. 2014 - Krásná atmosféra provázela vyhodnocování etapové hry
Hodnocení jednotlivých etap probíhalo večer za svitu loučí u vikingské lodi. Atmosféra těchto okamžiků byla prostě nezapomenutelná. Pro mladší táborníky připravili vedoucí psí stopovanou. Děti, psíci i vedoucí, psovodi si ji neskutečně užili. Za Top hru letošního tábora považují táborníci hru Hazard. To se otevřely dveře ježkovského kasína a děti mohly vyzkoušet, jaké to je hrát hazard. Soutěž o to, kdo vydělá víc peněz narušilo otevření snack baru, kde barmanky lákaly děti, aby vydělané paníze utratily za dobroty. A lákaly úspěšně. Ti, kteří neprohráli peníze v kasínu, je utratili v baru. V závěru hry nechybělo i poučení, že dát se na hazard není správné. Celý tábor si zahrál hru kross-scrabble. Herní plán byl zvětšen na plochu hřiště, a tak mohlo najednou hrát všech čtyřicet táborníků.

29. 7. 2014 - Zábava u táboráků
Tentokrát se vydařila zábava u táboráků. Při prvním táboráku bavili táborníky vedoucí i instruktorky. Na programu byly parodie ze života na táboře. Při druhém táboráku převzaly iniciativu děti. Program byl bohatý a zábavný. Nejlepší scénky byly vybrány do programu závěrečného táboráku.

29. 7. 2014 - Po odchytu ovcí rovnou do aquaparku
Odchyt ovcí byl velmi náročný, protože teplota na slunci byla 40 stupňů. Proto všichni ocenili příjemné svlažení na skluzavce.

29. 7. 2014 - Země ovcí a skluzavka
Etapa Země ovcí strhla i vedoucí. Možnost zahrát si na tupé ovce všechny zaujala. A tak se ovčí bé ozývalo v táboře i v následujících dnech. Pravý ježkovský tobogán vyrostl na louce za lesem a všichni si jej velmi užívali.

27. 7. 2014 - Bojové táborové hry patří k nejoblíbenějším
Většina dětí má v oblibě bojové hry. Minulé roky se setkaly s velkým ohlasem čelenky nebo boj o vlajku a letos se hrály s nemenší vervou nové hry. A co teprve když se do her zapojí vedoucí, to je teprve maso.