Dnes je sobota 20. dubna 2024
a svátek slaví Marcela, zítra slaví svátek Alexandra.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
27. 7. 2014 - Vikingové na cestě za výrobou zbraní
Vikingská družstva putovala po stanovištích a získávala materiál na výrobu luku a šípů. nakonec si všichni zastříleli z luku.

27. 7. 2014 - Letošnímu táboru přálo počasí
Pouze tři větší deště zasáhly do běhu tábora, ale nijak nenarušily naši činnost. Teplé počasí nahrávalo našim vodáckým aktivitám. Vydařily se všechny noční akce. Hned první bylo noční zahájení etapové hry na Zátlukách, kam připluli vikingové. Noční hra běsnící sopka byla opravdu pěkná. Všichni přivítali spaní pod širákem. Starší táborníci také absolvovali večerní speciální hru Lepra.

27. 7. 2014 - Den íček
Na letošním táboře pracovalo kromě vedoucích také šest instruktorek, neboli íček. Děvčata se velmi dobře zapojila do táborových prací a podílela se i na přípravě programu. Jejich instruktorský den se vydařil. Dětem se líbila hra hmota i holínkový závod. Výborným nápadem se ukázalo rozdělení do náhodných dvojic a krmení se při obědě. Některé hry si zahráli s chutí i dospělí.

27. 7. 2014 - Uctění památky Karla Ježka v Doubravici
Táborníci z Ježkova nezapomněli zajít do Doubravice k bývalé škole, kde si připomněli tragický osud zakladatele sokolského tábořiště bratra Karla Ježka. Pietní vzpomínky se zúčastnil také pan Antonín Burdych, pamětník osudových okamžiků na Bohdašíně a Končinách. V táboře se potom konala beseda, při které pan Burdych zavzpomínal na tragické chvíle, které zasáhly do osudů jeho rodiny. Jeho rodiče totiž poskytli úkryt telegrafistovi Jiřímu Potůčkovi s vysílačkou Libuší. Právě odsud se měl telegrafista přesunout na Ježkov, kde by se o něj postaral Karel Ježek. V důsledku zrady k přesunu nedošlo a většina statečných odbojářů byla popravena. Vyprávění pana Burdycha zanechalo na malých i velkých posluchačích velký dojem.

27. 7. 2014 - Vikingové absolvovali na táboře vodácký výcvik
Jedna z vedoucích, Jana Kučerová se rozpomněla na své vodácké mládí. Podařilo se jí vypůjčit lodě od oddílu kanoistiky a vodních skautů, a tak si vikingové mohli vyzkoušet nejen plavbu na pramici, ale také v kanoi, kajaku i debl-kajaku nebo powerboardu. Vrcholem vodáckého umění byla závěrečná etapa, kdy musela jednotlivá družstva překonat na lodích tři vodní plochy.

26. 7. 2014 - Ježkovští vikingové již dorazili k cíli své cesty
Letošní etapová hra na téma Cesty vikingů pohltila děti i dospělé. Všichni společně si užívali krásné táborové dobrodružství.

26. 7. 2014 - Táborníci na Ježkově se rozloučili s letošním táborem
Tábor Ježkov 2014 je již minulostí. Postupně budeme dodávat na naše stránky fotografie, které vám přiblíží letošní skvělou táborovou atmosféru.

18. 7. 2014 - Tábor na Ježkově je v polovině
Čas utíká velmi rychle a ještě rychleji snad utíká na Ježkově. Zíta se přehoupne do své druhé poloviny. Všechny děti jsou v pořádku a užívají si táborová dobrodružství. Táborníci absolvovali vodácký výcvik na Zábřezí. Vyzkoušeli si jízdu na kajaku, kánoi i na pramici. Dnes mají svůj den instruktorky.

16. 7. 2014 - Táborové hrátky
Dokonce nám zbyl čas i na veselé táborové hrátky.

16. 7. 2014 - Druhý den tábora
Děti si vytvářely oblečky a štíty, aby se z nich mohli stát opravdoví válečníci. A že to všem opravdu sluší!