Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024
a svátek slaví Marek, zítra slaví svátek Oto.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
31. 7. 2013 - Pojďte si zavzpomínat!
Patříte mezi ty, kteří alespoň jednou tábořili na Ježkově? Nenechte si ujít tyto fotografie, které mapují dvacet let táboření na našem oblíbeném tábořišti. Příjemnou zábavu!

30. 7. 2013 - Všechno krásné jednou skončí
A je tu úplný konec! Na závěrečný táborák přijelo kolem stovky hostů. Jednotlivé družiny představily nejzajímavější etapy, děvčata zazpívala Cup - song, zazpívali jsme si u táboráku. Táborák měl však plameny pouze z kartonu, protože byl vyhlášen zákaz pálení ohňů. I tak jsme si závěrečné chvilky u ohně užili. Ještě poslední rozloučení a na shledanou zase za rok!

30. 7. 2013 - Cesta zpět do reality
Po závěrečné etapě, vítězství nad Červenou královnou a excelentní hostině, čekala všechny ještě cesta z Říše divů zpět do reality. Tato část samozřejmě probíhala potmě pouze za svitu svíček, proto je tu jen málo fotek, ale i tak si uděláte obrázek, jak kouzelná cesta zpět byla.

30. 7. 2013 - Foto Ježkov
Pěkné hromadné fotografie najdete zde.

30. 7. 2013 - Závěr tábora
Zde najdete záběry z poslední etapy, kdy se vojsko Bílé královny připravovalo na boj s drakem Tlachapoudem. Museli si vyrobit štíty, papírové koule, naučit se trefovat koulemi na cíl a odrážet koule, pochopit strategii hry. Po cestě zastihly táborníky jediné dešťové kapky za celý tábor. Bylo jich asi dvacet a trvaly tři minuty. Pak už dorazili k místu, kde měla Červená královna svého Tlachapoudka. Vojáci skandovali "Pryč s krvavou babou!" a Červená královna zavolala:"Vypusťte Tlachapouda!" Strhl se velký boj, který nakonec byl pro vojsko Bílé královny vítězný. Po návratu do tábora čekala na všechny obrovská hostina. Děkujeme všem rodičům, kteří čímkoli přispěli do hostiny. Děti byly u vytržení a hostiny se opravdu velmi vydařila.

30. 7. 2013 - Další fotky z tábora
Nabízíme další fotografie z tábora. Je na nich zachycena hra Transfúze a také záběry z etapy "Čaj o páté", kdy se děti měly přiblížit ke stolujícím postavám z Alenky a pozorovat, co dělají a co všechno kolem nich je. Pak měla družstva zapsat, co viděla. Taky jsou zde k vidění společné fotky družstev, tábora i vedoucích.

24. 7. 2013 - Fotky z druhého týdne od P. Tomka
Děti se na táboře dobře baví. vedoucí pořád vymýšlí, čím by zpestřili dětem tábor. Včera čekala na nejstarší táborníky zajímavá noční hra, její splnění stálo účastníky jistě hodně sil. Dnes večer se všichni těší na diskotéku.

24. 7. 2013 - Foto z druhého týdne tábora na Ježkově
Počasí nám stále přeje, a tak se nám daří plnit všechno, co jsme si před táborem předsevzali. Etapová hra se úspěšně řítí ke svému cíli. dětem se líbilo spaní pod širákem, vodní hrátky a další nové hry. Dnes se koná čaj o páté, kdy budou mít děti za úkol pozorovat, co se v Říši divů děje a vše zapsat. Zítra nás čeká finále a boj s Tlachapoudem. Snad se podaří zvítězit dobru nad zlem i na Ježkově.

21. 7. 2013 - Pokračování fotografií z Ježkova
Další fotografie z hasičské soutěže a fotky z ranní speciální bojovky pro nejstarší táborníky.

20. 7. 2013 - A ještě poslední várka fotek v tomto týdnu
V pátek čekala na táborníky další, již 6. etapa s názvem Salazenkran, což je název červené královny, kdy se děti musely dostat přes bažinu po hlavách mrtvých, které nechala setnout červená královna. Dále se konal turnaj v šipkách a trénink střelby z foukaček. Velmi se líbila hra na hasiče a žháře, kdy družstva zároveň rozdělávala oheň, aby mohla přepálit provázek a zároveň část členů hasila pomocí injekčních stříkaček ohně soupeřům. Odpoledne se opět věnovali vodním radovánkám a večer si zahráli strategickou hru na pustém ostrově. O víkendu čeká táborníky 7. etapa s názvem královská hra a večer oblíbená diskotéka.