Dnes je pátek 3. května 2024
a svátek slaví Alexej, zítra slaví svátek Květoslav.

Predškolní děti - články
12. 4. 2022 - Krajský přebor ve sportovní gymnastice
9. dubna se jedenáct chlapců zúčastnilo krajského přeboru ve sportovní gymnastice v Trutnově a také zde se jim dařilo. Přeborníky Královéhradeckého kraje ve sportovní gymnastice jsou J. Seifrt, M. Holan, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbrní pak T. Erban a F. Šturm.

12. 4. 2022 - Župní přebor v gymnastice a šplhu mužských složek
Zároveň 2. dubna proběhl v královédvorské sokolovně také župní přebor kompletních mužských složek. Titul župního přeborníka a zlato za gymnastiku si odnesli J. Seifrt, M. Holan, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbro O. Seifrt, F. Šturm a H. David a bronz V. David, A. David. a T. Erban. Ve šplhu se stali župními přeborníky J. Seifrt, H. David, M. Holan, A. David, F. Šturm, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbrní byli D. Báča, T. Erban, J. Janků a V. David.

12. 4. 2022 - Fotografie ze župního přeboru v gymnastice a ve šplhu
2. dubna se konal v naší sokolovně župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu mladších a předškolních žákyň. děvčata získala tři bronzové medaile za gymnastiku - N. Pokorná, L. Haase a A. Kilevníková a dvě zlaté - J. Řehořová a E. Hažvová, dvě stříbrné - A. Kilevníková a jednu bronzovou - L. Haase

27. 3. 2022 - Z trutnovského bazénu jsme vylovili sedmnáct medailí
V neděli 27. března pořádala župa Podkrkonošská Jiráskova přebor v plavání, kterého se zúčastnilo 95 závodníků ze sedmi sokolských jednot. Za Sokol Dvůr Králové n. L. nastoupilo 31 závodníků, kteří vybojovali celkem 17 medailí. Šestkrát jsme získali zlato a titul přeborníka župy - Bětka Šecová, Vojta David, Dan Voborník, Aleš Kukal, Míša Lukáš, Ondra Schreiber. Šestkrát brali královédvorští stříbro - Julinka Řehořová, Adélka Kukalová, Bára Ježová, Terezka Hulíková, Hynek David, Kuba Schreiber a pětkrát bronz - Liduška Šecová, Anežka Holanová, Honzík Seifrt, Toník David, Tom Erban Všem blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci jednoty! Soutěž ve všestrannosti pokračuje už v sobotu 2. dubna závodem ve sportovní gymnastice ve Dvoře Králové. Závod je postupový pro mužské složky. Postupový závod pro ženské složky se koná další týden v Náchodě. Všem patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci jednoty!

28. 2. 2022 - Co mají místa vyobrazená na fotografiích společného se Sokolem? Soutěžte!
Najdi a navštiv všech 16 míst vyobrazených na fotografiích. Na každém z míst splň úkol pod obrázkem a nech se při jeho plnění vyfotit. Když své fotografie a odpovědi pošleš na adresu sokoldvur160@seznam.cz zasloužíš si odměnu, a také nám pomůžeš oslavit pohybem výročí sto šedesát let od založení Sokola a zvýšit tak povědomí o našem Sokolu mezi lidmi. Pokud přijdeš na spojitost jednotlivých míst se Sokolem, napiš nám i to, získáš bonusovou odměnu!

23. 2. 2022 - Z gymnastického soustředění žáků
V lednu měli naši hoši soustředění, na kterém se připravovali na letošní závodní sezónu. Podívejte se!

14. 2. 2022 - Koulovačka
Na konci ledna se naši gymnasté zúčastnili soustředění v Polici nad Metují. Ve Dvoře nebylo po sněhu ani památky, ale v Polici po celý den sněžilo. A tak jsme večer po tréninku neodolali malé vycházce, která přerostla ve velkou koulovačku. V Polici na náměstí ještě svítil vánoční stromeček a byla to úplně vánoční atmosféra...

5. 2. 2022 - Představujeme oddíl předškolních dětí
V tomto oddíle cvičí předškoláci už bez rodičů. Učí se základním dovednostem, získávají správné návyky při pobytu v tělocvičně. Učí se šplhat, běhat, skákat i cvičit na nářadí. Předškoláci mají rádi jednoduché hry a soutěže, rádi závodí. Také milují překážkové dráhy.

4. 2. 2022 - Co se učí učí kluci v gymnastice?
Na to se můžete podívat - na tomto videu uvidíte, jak se právě naučili nejmenší hoši toč vzad a jak se ti starší činí na koberci a na bradlech.

4. 2. 2022 - Fotky z víkendového soustředění žáků
Celý víkend věnovali kluci gymnastice pod vedením Trenéra gymnastiky Dana Klimeše. Můžete se podívat, jak jim to šlo.