Dnes je pátek 3. května 2024
a svátek slaví Alexej, zítra slaví svátek Květoslav.

Sportovní gymnastika - články
6. 3. 2023 - Sokolské šibřinky na cestě kolem světa
Podívejte se na video ze sokolských šibřinek.

6. 3. 2023 - Sokolští gymnasté na okresním přeboru
Začátkem března se konal okresní přebor ve sportovní gymnastice, kterého se zúčastnilo 12 našich závodníků. O. Schreiber závodil společně s F. Wernerem z Police nad Metují v závodu Trautenberkův korbel. Ten je určen odrostlým gymnastkám a gymnastům. Kluci obsadili 4. místo se ztrátou 0,1 b. na 3. místo. Pak už k závodu nastoupili starší hoši. Povedlo se jim zúročit pilnou přípravu a podali v gymnastickém čtyřboji pěkný výkon. V kategorii starší žáci III. vybojoval A. David titul přeborníka okresu a J. Dušek byl druhý. V kategorii starší žáci IV. se stal přeborníkem okresu M. Lukáš před T. Erbanem a M. Holanem. Pak k závodu nastoupili naše mláďátka, mladší hoši, kteří závodili v kategoriích mladší žáci 0, I. a II. Kluci podali řadu pěkných výkonů, a také zde se někteří umístili na stupních vítězů. Pro F. Mitisku to byl první gymnastický závod v životě, obsadil 2. místo v kategorii 0. V kategorii I. obsadil O. Seifrt 2. místo a J. Janků byl 4. V kategorii II. se stal přeborníkem okresu J. Seifrt, D. Báča přidal bronz. H. David obsadil 4. a V. David 5. místo. Všem klukům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a těšíme se na další závody, které nás čekají v dubnu.

5. 3. 2023 - Fotografie ze slavnostní akademie ke 160. výročí založení Sokola
Podívejte se na fotografie Petra Tomka, který fotografoval na odpoledním programu naší akademie.

5. 3. 2023 - Akademie Sokola se vydařila
22. února se konala velká akademie Sokola Dvůr Králové ke 160. výročí založení.

3. 3. 2023 - Šibřinky na cestě kolem světa
Naše šibřinky byly hravé a veselé. A že bylo tentokrát méně dětí? Díky tomu si disciplíny vyzkoušeli také organizátoři. A moc se u toho vyřádili. Disciplíny motivované cestou kolem světa - hledání perel v Oceánii, přebírání rýže v Číně, projížďka po safari, fotbal v Brazílii, lov krav v Americe, chůze po ledových krách v Antarktidě, polární noc na severním pólu, zdolání Alp, závody klokanů nebo návštěva Prahy i setkání s Willy Fogem a princeznou Romy se všem líbily. Za zvládnutí každé disciplíny získali účastníci cesty kolem světa samolepku do cestovního pasu a na konec i krásnou medaili a malou sladkost. Už nyní přemýšlíme, na jaké téma připravíme příští šibřinky. Všem dík za účast, za skvělou atmosféru a hlavně za pomoc při přípravách a úspěšném průběhu celé akce!

16. 2. 2023 - Přijďte na akademii!
Slavnostní akademie ke 160. výročí založení Sokola v našem městě se bude konat přesně za týden. Přípravy v oddílech vrcholí, připravuje se hudba, průvodní slovo, dresy, trička, pilují se jednotlivá čísla. Vystoupení na akademii budou pestrá, představí se děti od dvou let po seniory, uvidíte pódiová vystoupení, ukázky sportovních oddílů, skoky na trampolíně, Team Gymová vystoupení, cvičení na nářadí, šplh, závodivé hry. Každá složka chce předvést to nejlepší ze své činnosti a připraveno je i překvapení. Doufáme, že do příprav nezasáhnou nemoci, které by znemožnili našim cvičencům předvést, čemu se v Sokole naučili. Dnes nabízíme vlastně již pamětnické fotografie z první akademie po posledním obnovení činnosti Sokola před třiceti lety. Tehdy jsme si v květnu 1993 v Hankově domě připomněli 130. výročí vzniku jednoty. Jako host vystoupil pěvecký spolek Záboj, který je o rok starší než naše jednota. Poprvé po dlouhých letech jsme mohli představit historické prapory, které jsou uchovávány v depozitáři muzea. Představili se cvičenci od rodičů s dětmi, přes žactvo a dorost, muži zacvičili část sletové skladby Věrni zůstaneme. Při pohledu na tyto fotografie vidíme, že mnozí jsou Sokolu věrni dodnes, jiní, kteří se zasloužili o obnovení Sokola ve Dvoře Králové, již odešli do nebeské sokolovny a ti mladší, kteří tehdy vystoupili jako děti, jsou dnes již rodiči, jejichž děti cvičí v Sokole a budou na akademii příští týden vystupovat. Jsme rádi, že má Sokol v našem městě dlouhou a bohatou tradici. Všechny naše příznivce na akademii co nejsrdečněji zveme!

9. 2. 2023 - Zveme na dětské šibřinky
Letošní šibřinky pro děti se ponesou v tématu Cesta kolem světa. Během šibřinek můžete procestovat celý svět! Těšíme se na všechny děti!

24. 1. 2023 - Gymnasté si ochočují doskočnou hrazdu
Doskočná hrazda je ve všestrannosti disciplínou dorostenců. Naši kluci už se s ní perou a postupně ji ochočují. Dá to fušku.

24. 1. 2023 - Kluci trénují na akademii
Podívejte se, jak si kluci podmaňují koně na šíř. Pilně trénují, aby mohli své cvičení předvést na akademii. Akademie se blíží, bude se konat ve středu 22. ledna. Moc se těšíme na všechny diváky!

24. 1. 2023 - Sokolští táborníci se sejdou v sokolovně
Máte rádi pobyt v přírodě a táboření? Potom je přesně pro vás určeno zimní táborové setkání, které se koná již tuto neděli v sokolovně. Nejenže si určitě užijete zábavné hry a soutěže, dozvíte se také, co se letos na Ježkově chystá! Tak neváhejte a přijďte v neděli ve 14 hodin do sokolovny! Těší se na vás táboroví vedoucí.