Dnes je pátek 10. května 2024
a svátek slaví Blažena, zítra slaví svátek Svatava.

Jste 16132088. návštěvník našich stránek.

- články
31. 8. 2021 - Zahajujeme nový cvičební rok
Podívejte se, od kdy cvičí váš oddíl. Pozor oddíl předškoláků nepřijímá nové členy!

18. 6. 2021 - Foto ze závodů přípravek
Včera se konalo v Novém Městě n. M. první kolo Krajského přeboru přípravek. Podívejte se, jak naše mláďátka zvládla závod v extrémních podmínkách.

18. 6. 2021 - Fotografie z přeboru staršího žactva 6. 6. 2021
Tady jsou ještě fotografie z Krajského přeboru družstev staršího žactva, které se konaly 6. června v Hradci Králové. V tomto přeboru máme pouze družstvo žákyň. Kluci soutěží jako jednotlivci. Matěj Kubíček, jediný starší žák, hostuje v družstvu Sokola Jaroměř. Matěj vybojoval bronzovou medaili v běhu na 800 m.

18. 6. 2021 - Fotky z atetických závodů v Dobrušce
10. června se konaly v Dobrušce první závody ze série Krajského přeboru družstev mladšího žactva. Závod se vydařil Martinu Palanovi, který se stal přeborníkem kraje ve skoku dalekém výkonem 477 cm a Lindě Vondroušové, která vybojovala bronz za vrh koulí výkonem 892 cm. Podívejte se na fotografie ze závodů.

16. 6. 2021 - Další sokolský poklad!
Další poklad po předcích! Tentokrát po babičce cvičitelky Káji Hojné. Krabičku kapesníčků vyrobených firmou Josef Sochor ze Dvora Králové n. L. u příležitosti X. všesokolského sletu našla Káji maminka při velkém úklidu. V pondělí jsme ty překrásné kapesníčky obdivovali po cvičení. Slogan Sochorovy stálobarevné látky platí i po osmdesáti letech. Co tu zbude za osmdesát let po současných firmách...

5. 6. 2021 - Sokol získal do svého archivu krásné fotografie z roku 1913!
Díky panu Červenému, který zapůjčil Sokolu historické fotografie z rodinného archivu, jsme rozšířili sokolský archiv o krásné fotografie z roku 1913, kdy se ve dvoře Králové n. L. konal slet župy Podkrkonošské Jiráskovy u příležitosti padesátého výročí trvání místní jednoty.

5. 6. 2021 - Atleti Spolu na startu
Ve středu se náš atletický oddíl zapojil do akce, která oficiálně zahájila atletickou sezónu po dlohé pauze, kterou způsobila pandemie.

3. 6. 2021 - Podívejte se na video z tréninku našich atletů
Hned jak to restrikce povolily jsme rozjeli tréninky atletiky. Obdivovali jsme, s jakou vervou se děti pustily do trénování. Bez remcání a na plno. Doufejme, že jim to vydrží!

1. 6. 2021 - Zemřela sestra Hana Semeráková
V sobotu 29. května vstoupila do nebeské sokolovny ve věku 94 let sestra Hana Semeráková. Sestra Semeráková se stala členkou a cvičitelkou Sokola Dvůr Králové po válce. Kromě cvičení se věnovala také pobytu v přírodě. Po zrušení Sokola pracovala dlouhá léta v ZRTV, kde vedla oddíl žákyň. Po obnovení Sokola v roce 1991 pracovala jako cvičitelka předškolního žactva a starších žen. Byla jednou z věrných sokolů, kteří se zasloužili o to, že Sokol navzdory čtyřicetileté nucené pauze dokázal vstát z popela a funguje i v novém tisíciletí. Sestra Hana byla obětavá a spolehlivá, nechyběla u žádné akce a práce. Pomáhala s organizací šibřinek, nacvičovala na slet děti i sama jako cvičenka, dokázala našít nové potahy na duchny, závěsy do sokolovny, v již pokročilém věku se podílela na bourání šaten před rekonstrukcí sokolovny, úklidu po malování, povodni nebo mytí oken, brigád na Ježkově. Prostě vždycky byla tam, kde bylo zapotřebí. Po roce 2000 ukončila svou aktivní činnost. S manželem se přestěhovali do Nemojova. Zde ještě vedla několik let cvičení žen. Sestro Hano, děkujeme Ti za všechnu Tvou obětavou práci pro Sokol! Nikdy na Tebe nezapomeneme! Poslední NAZDAR Tvoji sokolové!

30. 5. 2021 - Sokolové Erban a Holanová na stupních vítězů v gladiátorské soutěži
Výprava sokolských závodníků byla úspěšná na včerejších závodech. Tom Erban byl zlatý, Anežka Holanová bronzová. Blahopřejeme! Více na stránkách Královédvorska.