Dnes je neděle 28. dubna 2024
a svátek slaví Vlastislav, zítra slaví svátek Robert.

- články
17. 2. 2022 - Slavnostní rozvinutí nového župního praporu
16. února byl u příležitosti 160. výročí založení Sokola v naší sokolovně slavnostně rozvinut nový prapor župy Podkrkonošské Jiráskovy. Zúčastnili se zástupci jednot Sokola Česká Skalice, Náchod, Jaroměř, Hronov, Vlkov a Dvůr Králové n. L. Čestnou stráž drželi krojovaní sokolové ze Dvora Králové a Náchoda. O rozvinutí praporu se postarala krojovaná družina ze Dvora Králové, Jaroměře a Náchoda za účasti kmotry praporu župní starostky sestry Heleny Rezkové.

17. 2. 2022 - Rozloučení s Jarinou Žitnou
17. února jsme se ve Strašnicích naposledy rozloučili se sestrou náčelnicí Jarinou Žitnou, velkou ikonou Sokola. Počasí od rána nepřálo, řádila vichřice, lilo. Před druhou hodinou se však počasí umoudřilo a během rozloučení skoro nefoukalo. Ve chvíli, kdy ukládali Jarinu do sokolské hrobky po boku Jindry Vaníčka, Augustina Pechláta, Marie Provazníkové a dalších sokolských osobností, vysvitlo sluníčko. Svatý Petr ukázal svou vlídnou tvář. Jarino, ať je Ti země lehká! Foto P. Špatenková, H. Rezková

17. 2. 2022 - Valná hromada
Zveme všechny členy a příznivce na valnou hromadu v pátek 25. února od 17 hodin v sokolovně.

15. 2. 2022 - Přání k sokolské stošedesátce!
Poslechněte si přání Sokolu k narozeninám.

14. 2. 2022 - Krajský přebor staršího žactva 2022 v hale
V sobotu 12. února se konal v jablonecké hale krajský přebor staršího žactva v atletice. Naši jednotu reprezentovali tři žáci a dvě žákyně. Všichni podali pěkné výkony, přidali osobní rekordy a získali pro náš Sokol první medailičky! Nejlépe se dařilo Nele Bořkové, která vybojovala titul přeborníka kraje ve skoku dalekém (465 cm), bronz ve skoku dalekém (135 cm) a 4. místo v běhu na 150 m (22,39). Martin Palan přidal bronz za skok vysoký 153 cm. Dařilo se i těm, kteří na medaili tentokrát nedosáhli. Michal Lukáš skočil do výšky 140 cm a zaběhl 60 m za 8,55 s a 15 m za 21,52 s, Tomáš Erban i s nepovedeným startem zaběhl 800 m za 2:38,84 a Aneta Erbenová vrhla koulí 3 kg 7,66 m. Všem děkujeme za super reprezentaci naší jednoty!!!

14. 2. 2022 - Sokol slaví 160 let od svého vzniku
Pojďte si s námi projít historii naší jednoty během šesti minut. Uvidíte čím žili naši sokolští předkové a čím žijeme dnes my. Uvidíte některé osobnosti Sokola, kteří už nejsou mezi námi. Video z podobenek všech cvičitelů a činovníků naší jednoty by bylo pořádně dlouhé. Bohužel ani všechny, kteří se o rozkvět Sokola zasloužili nemáme. přesto na ně na všechny s vděčností vzpomínáme. Čest jejich památce!

14. 2. 2022 - Koulovačka
Na konci ledna se naši gymnasté zúčastnili soustředění v Polici nad Metují. Ve Dvoře nebylo po sněhu ani památky, ale v Polici po celý den sněžilo. A tak jsme večer po tréninku neodolali malé vycházce, která přerostla ve velkou koulovačku. V Polici na náměstí ještě svítil vánoční stromeček a byla to úplně vánoční atmosféra...

5. 2. 2022 - Představujeme oddíl předškolních dětí
V tomto oddíle cvičí předškoláci už bez rodičů. Učí se základním dovednostem, získávají správné návyky při pobytu v tělocvičně. Učí se šplhat, běhat, skákat i cvičit na nářadí. Předškoláci mají rádi jednoduché hry a soutěže, rádi závodí. Také milují překážkové dráhy.

4. 2. 2022 - Co se učí učí kluci v gymnastice?
Na to se můžete podívat - na tomto videu uvidíte, jak se právě naučili nejmenší hoši toč vzad a jak se ti starší činí na koberci a na bradlech.

4. 2. 2022 - Fotky z víkendového soustředění žáků
Celý víkend věnovali kluci gymnastice pod vedením Trenéra gymnastiky Dana Klimeše. Můžete se podívat, jak jim to šlo.