Dnes je neděle 19. května 2024
a svátek slaví Ivo, zítra slaví svátek Zbyšek.

Sportovní gymnastika - články
23. 2. 2006 - Diváci zhlédli ukázky sletových skladeb
Na valné hromadě se představili cvičenci všech sedmi sletových skladeb, které se v naší jednotě nacvičují. Prohlédněte si fotografie Jana Bartoše.

23. 2. 2006 - Valná hromada královédvorského Sokola
Ve středu 22. 2. se sešli královédvorští sokolové na valné hromadě, aby zhodnotili činnost jednoty v loňském roce. Ve článku najdete nejen informaci o průběhu valné hromady, fotografie, ale i zprávu vzdělavatele a seznam oceněných cvičenců.

7. 2. 2006 - Alternativa pro chlapce, které nebaví kolektivní sporty
Pro chlapce, které nebaví hokej, fotbal, florbal ani další kolektivní sporty nabízíme uplatnění v oddílech atletiky, gymnastiky a sokolské všestrannosti. Bližší informace najdete na stránkách těchto oddílů.

29. 1. 2006 - Družstvo starších žákyň zvítězilo na Přeboru ČOS!
28. 1. se konal v Praze Přebor ČOS v soutěži Team-Gym. Naše jednota zde měla zastoupení v kategorii do 11 let a do 16 let. Mladším děvčatům se v tomto závodě nedařilo jako doposud a navíc citelně chyběla zraněná Kristýnka Malá. Po velkém boji děvčata nakonec skončila mezi osmi družstvy těsně na 4. místě se ztrátou 0,15 bodu na třetí družstvo. Starším žákyním se dařilo a jejich družstvo zvítězilo. Děvčata si tak vybojovala postup na mistrovství České republiky, které se bude konat na jaře. Děkujeme děvčatům za výbornou reprezentaci naší jednoty a blahopřejeme jim i jejich trenérkám Ilče, Janě a Jitce.

26. 1. 2006 - Redakce časopisu Sokol připravila stránky pro děti a juniory
Redakce časopisu Sokol připravila dvojstránku pro děti a mládež. Aby byl časopis dostupný dětem, můžete jej nalézt také na internetových stránkách. Zájemci se mohou také podílet na tvorbě časopisu.

21. 1. 2006 - Královédvorští sokolíci byli úspěšní na župním přeboru v plavání
21. ledna se konal v Trutnově župní přebor v plavání, kterého se zúčastnilo 112 závodníků z devíti sokolských jednot ( DK, Úpice, Police nad Metují, Jaroměř, Česká Skalice, Hronov, Vlkov, Žireč, Červený Kostelec). Naše jednota se 30 závodníky byla opět nejpočetněji zastoupená. Naši závodníci předvedli dobré výkony a získali pro naše barvy 6 zlatých, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí.

11. 1. 2006 - Sokolské gymnastky se připravují na přebor ČOS v Team - Gym
Gymnastky se připravují na přebor ČOS v soutěži Team - Gym, který je čeká koncem ledna. Mezi vánočními svátky se sešlo 18 dívek na tréninku v sokolovně. Přípravou na závody byla i vystoupení na Vánoční show, kde obě družstva předvedla své pódiové skladby.

11. 1. 2006 - Župní přebor v plavání
Odjezd na župní přebor v plavání je v sobotu, 21. ledna v 8.45 hodin od gymnázia. Zájemci musí mít vpořádku legitimaci a zaplacené příspěvky. Přejeme všem závodníkům, aby se jim dařilo jako v uplynulých letech.

11. 1. 2006 - Připravujeme dětské šibřinky
Tělocvičná jednota Sokol zve všechny zájemce na tradiční dětské šibřinky, které se budou konat v neděli 5. března 2006 od 14 hodin v sokolovně. Na programu bude rej masek (tentokrát v rázu „V cirkuse“), soutěže o drobné ceny a další zábava. Přezůvky s sebou! Na Vaši účast se těší cvičitelé ze Sokola Dvůr Králové n. L.

5. 1. 2006 - Prosincový maraton v Sokole
Prosinec je měsíc, kdy je příroda již v hlubokém zimním spánku. V naší jednotě jsme naopak aktivitu vystupňovali až do maxima.